Liga prvaka : Dva gola Raula u meču protiv Bayerna

21 Februara
15:13 2007

Na

Santiago Bernabeuu na samom početku momčad Fabija Capella krenula je ofenzivnije što im se u 10. minuti isplatilo. Nakon početnog ispitivanja Ruud van Nistelrooy proslijedio je prizemnu loptu do kapetana Raula koji pogađa mrežu Nijemaca. Nakon početnog vodstva Bavarci su krenuli izjednačiti rezultat, a nakon prekršaja na desnoj strani Willy Sagnol nabacuje, a Lucio je najviši u skoku i vara vratara Ikera Casillasa i pogađa suprotni kut. Nijemci su samo pet minuta imali povoljan rezultat kada je iz kornera David Beckham pronašao u gužvi Ivana Helgueru koji je glavom uputio loptu u visokoj paraboli pod samu gredu, a na njenom putu u mrežu taknuo ju je Raul za svoj drugi pogodak na utakmici. Na Bavarcima se primijetio pad koncentracije i za svega šest minuta našli su se u minusu dva gola. Nakon slobodnjaka sa 23 metra Beckhama loptu glavom dodiruje Helguera, a Nizozemac Van Nistelrooy desnom nogom ‘sprema’ loptu pored Kahna, koji je nastupio 101 puta u natjecanju Lige prvaka. Na otvaranju drugog poluvremena ‘los galacticosi’ su ponovno krenuli agresivnije. Beckham je pružio jednu od svojih najboljih partija u dresu španjolskog diva, a dugom loptom pronašao je Higuaina, koji puca u Kahna. Samo par minuta kasnije Kahn skida ‘slobodnjak’ nove akvizicije Los Angeles Galaxyja. Španjolci su prepustili inicijativu Bavarcima i pokušavali kontrama riješiti utakmicu što im se na kraju i osvetilo. Najbolju priliku za smanjenje rezultata imao je Claudio Pizzaro koji je glavom pogodio vanjski rub stative Casillasova gola. U 78. minuti Pizzaro je prevario dvojicu prodavši im lažnjaka i bacio ih na pod, ali Casillas je bio spreman i spasio je Španjolce. U samoj završnici Mark Van Bommel donio je Bayernu vrlo dobar rezultat za uzvrat, koji se igra za dva tjedna. U 88. minuti s ruba šesnaesterca snažnim udarcem po zemlji Nizozemac je pogodio desni kut Casillasa za konačnih 3-2.
Kontroverzan pogodak Giggsa
Na stadionu Felix-Bollaert Lille nije uspio ostvariti prednost domaćeg terena te su poraženi 0-1 od prvoplasirane momčadi engleskog prvenstva. Momčad Sir Alexa Fergusona bila je bolja momčad, ali nije konkretizirala svoje prilike. U drugom dijelu ‘Crveni vragovi’ iskoristili su neopreznost domaćina. Prilikom slobodnog udarca za Man Utd vratar Sylva je postavljao zid, a Ryan Giggs je uputio udarac u suprotni kut i donio gostima veliku prednost pred uzvrat na Old Traffordu.Lilleu je poništen pogodak u drugome poluvremenu zbog guranja u šesnaestercu, a utakmicu je zasjenio incident na tribinama na koje je policija bacila suzavac kako bi smirila situaciju.
Arsenal poražen u Nizozemskoj

Na PSV stadionu nizozemski prvak bio je lošija momčad i Arsenal je cijelu utakmicu imao više od igre, ali kako je lopta okrugla, Nizozemci će na Emirates stadion stići sa golom prednosti. Ekvadorac Edison Mendez je sa 25 metara pogodio desni donji kut Jensa Lehmanna.Na Celtic Parku utakmicu bez pogodaka odigrali su Celtic i

Milan .

Milan je imao nekoliko prilika i bio bolja momčad, ali vratar Boruc nije dopustio Talijanima da iz Škotske odu kao pobjednici. Za 15 dana na San Siru Škoti će sigurno ići na pogodak koji bi ih odveo u četvrtfinale Lige prvaka.Paolo Maldini (38) postao je prvi Talijan koji je odigrao 100 utakmica u LP-u, a više nastupa od njega imaju Raul 106, Roberto Carlos 105, Beckham 102 (svi iz Real Madrida) te Kahn, koji je odigrao jednu utakmicu više od kapetana ‘rossonera’. (Jutarnji list)