Liga prvaka : Bufon ponovo spasio Juve, velika pobjeda Dortmunda, Real deklasirao Legiju (Video)

19 Oktobra
03:58 2016

bufon5Derbi večeri 3. kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H igrao se u Lyonu, gdje je su lavovi dočekali torinski Juventus.Meč je završen pobjedom Juventusa, a apsolutni junak torinske ekipe je sjajni Gianluiggi Buffon, koji je radio čuda.

Buffon je naprosto bio nepremostiva prepreka za igrače Lyona. Prvo je u 36. minuti sjajno odbranio penal najboljem igraču domaćina Alexandreu Lacazetteu, a onda u drugom dijelu fenomenalnim reakcijama brani udarce Tolissa i Fekira.

Posao Juventusu otežao je Lemina, koji je u 54. minuti zaradio drugi žuti karton, ali to nije spriječilo italijanskog prvaka da napada gola domaćina. Pokušaje Higuaina u prvom i drugom dijeli zaustavio je golman Lopes, ali je kod šuta rezerviste Cuadrada u 76. minuti loše reagovao, te je pomogao da Juventus povede.

Nakon toga Bianconeri su se povukli i uspjeli su sačuvati svoj gol, a Miralem Pjanić odigrao je cijeli meč.

U drugom meču ove grupe Seviila je golom Nasrija savladalo Dinamo, a Armin Hodžić i Amer Gojak nisu bili u sastavu.

U grupi F Real Madrid na domaćem terenu deklasirao je Legiju iz Varšave sa 5:1. Kraljevi su poveli preko Balea, a prednost je autogolom udvostručio Jodlowiec. Radović je iz penala smanjio na 2:1, ali je Real do poluvremena preko Asencia poveo sa 3:1.
U drugom dijelu pobjedu najtrofejnijeg tima u Ligi prvaka potvrdili su Lucas i Morata.

Borussia Dortmund kao gost je u okviru iste grupe savladala Sporting u Lisabonu sa 2:1. Pierre Erick Aubameyang doveo je milionere u vodstvo u 9. minuti, a Julian Weigl je u 45. povećao na 2_0. Poraz domaćina ublažio je Bruno Cesar u 67. minuti.

Treće kolo LP-a

Grupa E: CSKA M. – Monaco 1:1 (Traore 34 – Silva 87), Bayer – Tottenham 0:0. Poredak: 1. Monaco 5 boda, 2. Tottenham 4, 3. Bayer 3, 4. CSKA M. 2;

Grupa F: Real Madrid – Legia 5:1 (Bale 16, Jodlowiec 20ag, Asensio 37, Lucas 68, Morata 84 – Radović 22p), Sporting – Borussia D. 1:2 (Cesar 67 – Aubameyang 9, Weigl 43). Poredak: 1. Borussia 7, 2. Real Madrid 7, 3. Sporting 3, 4. Legia 0;

Grupa G: Brugge – Porto 1:2 (Vossen 12 – Layun 68, Silva 90+1p), Leicester – Kopenhagen 1:0 (Mahrez 40). Poredak: 1. Leicester 9, 2. Kopenhagen 4, 3. Porto 4, 4. Brugge 0;

Grupa H: Dinamo Z. – Sevilla 0:1 (Nasri 37), Lyon – Juventus 0:1 (Cuadrado 76). Poredak: 1. Juventus 7, 2. Sevilla 7, 3. Lyon 3, 4. Dinamo Z. 0.