Liga prvaka: Bayern “petardom” potopio Dinamo, Arsenala demolirali i Grci, BATE savladao Romu, Porto bolji od Chelsea…(Video)

30 Septembra
04:50 2015

epa04956427 Munich's Jerome Boateng (L-R), Robert Lewandowski, Mario Goetze and Douglas Costa celebrate the 3-0 goal during the UEFA Champions League group F soccer match between Bayern Munich and Dinamo Zagreb at Allianz Arena in Munich, Germany, 29 September 2015. EPA/ANDREAS GEBERT

Večeras je u okviru Lige prvaka odigrano osam utakmica drugog kola u grupama E, F, G i H. Fudbaleri  Bayerna su u utakmici grupe F deklasirali zagrebački dinamo sa, čak, 5:0. Golijadu Bavaraca otvorio je Costa pogodivši u 13. minuti za 1:0.

Lewandowski je svojim prvim golom u 21. minuti povisio na 2:0, da bi Gotze samo četiri minuta kasnije pogodio za 3:0. Samo tri minute kasnije Lewandowski postiže svoj drugi pogodak za 4:0. U drugom poluvremenu Lewandowski dolazi i do hat-tricka i postavlja konačan rezultat od 5:0.

U drugoj utakmici grupe F Arsenal je u Londonu poražen od grčkog Olympiakosa sa 2:3.

Roma našeg Mirelame Pjanića je poražana na gostovanju kod BATE rezultatom 3:2 u utakmici grupe E. BATE je sva tri gola zabio u provom poluvremnu, a stijelci su bili Stasević i dva puta Mladenović. Roma je u drugom poluvremenu uspjela golovima Gervinha i Torosidisa smanjiti na 3:2, ali do izjednačenja nije uspjela stići.

U drugoj utakmici grupe E Barcelona je nakon što je gubila od Bayera uspjela preokrenuti rezultat i na kraju slaviti sa 2:1.  Leverkusen je poveo pogotkom Papadopoulosa, da bi preokret i pobjedu Barceloni donijeli Roberto i Suarez u finišu susreta.

Chelsea za kojeg brani naš reprezentativni golman Asmir Begović je poražen na gostovanju kod Porta 2:1.