Liga prvaka : Barcelona ponizila Romu, Bayern rutinski protiv Olympiakosa (Video)

25 Novembra
04:40 2015

rakiticdzeko1U petom kolu Lige prvaka Barcelona je pobijedila Romu 6:1 i time potvrdila prvo mjesto u grupi E, dok je zagrebački Dinamo poražen u Londonu i izgubio sve šanse za nastavak takmičenja.Na Camp Nouu igrao je samo jedan tim u kome je briljirao povratnik Lionel Messi, koji je u trijumfu Katalonaca ugradio dva gola i asistenciju.

Roma je odolijevala do 15. minute kada Luis Suarez donosi vodstvo Barci na asistenciju Danija Alvesa. Tri minuta kasnije Messi je strijelac poslije fenomenalne akcije o kojoj će se još pričati. Zajedno sa Suarezom i Neymarom izigrali su kompletnu obranu Rome, uključujući i golmana Szczesnyja, kojeg je Argentinac matirao lobom.

Do poluvremena se u strijelce još jednom upisao Suarez, a u nastavku i Pique, Messi i Adriano koji je zamijenio Sergija Roberta. Neymar je promašio penal, baš kao i Edin Džeko, koji se ipak iskupio i prvoj minuti sudijske nadoknade postigavši počasni pogodak za Giallorosse.

U grupi F Bayern je rutinski riješio Olympiakos, na Allianz Areni bilo je 4:0 čime su Bavarci osigurali jedinicu.Strijelci su bili Douglas Costa, Robert Lewandowski, Thomas Mueller i Kingsley Coman, a Bayern je od 53. minute igrao bez isključenog Holgera Badstubera.

U drugom susretu F nogometaši zagrebačkog Dinama su na stadionu Emirates izgubili od Arsenala 0-3 i ostali bez izgleda za evropsko proljeće. Golove za Arsenal zabili su Mesut Ozil (29) i Alexis Sanchez (33, 69).U grupi G Porto je pobjedom protiv Dynama mogao osigurati prolaz, no ukrajinski sastav je priredio iznenađenje zakompliciravši situaciju. Pobjedu Dynamu donijeli su Jarmolenko (36) i Gonzalez (64).

U drugom susretu Chelsea je rutinski odradio posao u Izraelu pobijedivši Maccabi Tel Aviv 4-0, a golove su zabili Gary Cahill (20), Willian (73), Oscar (77) i Kurt Zouma (90+1).Gent je golom u petoj minuti sudijske nadoknade stigao do pobjede 2:1 i približio se prolazu u osminu finala. Lyon je poveo u 7. minuti golom Jordana Ferrija, no Belgijanci su u 32. minuti izjednačili golom Danijela Miličevića.

U drugom dijelu oba sastava su imala prilike za pogodak, a kada se već činilo kako će susret završiti 1:1, Kalifa Coulibaly je u petoj minuti sudijske nadoknade zabio za pobjedu gostiju. Bila je to posljednja evropska utakmica Lyona na Gerlandu, jer Lavovi nakon Nove godine sele na novi ‘Stade des Lumieres’.

Liga prvaka – rezultati

Grupa E:

Barcelona – Roma 6-1 ((Suarez 15, 44, Messi 18, 60, Pique 56, Adriano 77 / Džeko 90+1)

BATE Borisov – Bayer 1-1 (Gordeičuk 2 / Mehmedi 68)

TABELA

1. Barcelona 5 4 1 0 14-3 13

2. Bayer Leverkusen 5 2 1 2 12-11 5

3. Roma 5 1 2 2 11-16 5

4. BATE Borisov 5 1 0 4 5-12 4

GRUPA F

Arsenal – Dinamo 3-0 (Ozil 29, Sanchez 33, 69)

Bayern – Olympiakos 4-0 (Costa (8, Lewandowski 16, Muller 20, Coman 70)

TABELA

1. Bayern Munchen 5 4 0 1 17-3 12

2. Olympiacos 5 3 0 2 6-10 9

3. Arsenal 5 2 0 3 9-10 6

4. Dinamo 5 1 0 4 3-12 3

Grupa G

Porto – Dynamo Kijev 0-2 (Jarmolenko 36, Gonzalez 64)

Maccabi Tel Aviv – Chelsea 0-4 (Cahill 20, Willian 73, Oscar 77, Zouma 90+1)

TABELA

1. Chelsea 5 3 1 1 11-3 10

2. Porto 5 3 1 1 9-6 10

3. Dynamo Kijev 5 2 2 1 6-4 8

4. Maccabi TA 5 0 0 5 1-15 0

Grupa H

Zenit – Valencia 2-0 (Šatov 15, Dzjuba 74)

Lyon – Gent 1-2 (Ferri 7 / Miličević 32, Coulibaly 90+5)

Birdie 14 Maja, 06:16

Drinking coffee, reading blogs, spending waaaaay too much time on Twitter and Facebook, see I’m busy, busy, busy!!I WILL jog when this nasty cold leaves me alone, I ca2178n&#;t catch my breath at the moment and end up a gibbering wreck after 3 minutes, so it’s coffee all the way for me today!!Well the sun is just coming out so I MIGHT manage a romp through the woods with the dogs if it stays out for more than 10 minutes.Sue xx