Liga prvaka : Barca deklasirana u Torinu, Dybala zasjenio Mesija (VIDEO)

12 Aprila
01:08 2017

Juventus je, lakše od očekivanog, deklasirao Barcelonu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.Italijanski tim je u Torinu slavio sa 3:0. Barceloni se ponovio Pariz i prva utakmice osmine finala protiv PSG-a, kada su, doduše primili četiri pogotka. Dva gola za Juventus postigao je Paulo Dybala, a u strijelce se upisao i Giorgio Chiellini.

Stara dama je mnogo bolje otvorila meč. Allegri je u potpunosti nadmudrio kolegu Enrique. Visok presing na zadnju liniju Barcelone na samom početku utakmice urodio je plodom.Juventus je poveo u sedmoj minuti utakmice. Ter Stegena je matirao Dybala. Argentincu je asistirao Cuadrado.

Veliku priliku za izjednačenje imala je Barcelona u 21. minuti. Messi je sjajno asitirao za Iniestu, ali i duel dvojice kapitena, Inieste i Buffona, pripao je golmanu Stare dame.

U narednom napadu Juve je udostručio prednost. Ponovo je mrežu Barcelone pogodio Dybala.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Barcelone je zaprijetila preko Messija, čiji udarac desnom nogom odlazi pored gola.

Minut kasnije Khedira topovski šutira, ali nema sreće.

U 54. minuti Higuain je imao kolosalnu priliku da postigne treći gol na utakmici. Argentinac je izbjegao ofsajd zamku, šutirao pravo u Ter Stegena, a imao je usamljenog Mandžukića na drugoj stativi.

Samo minut kasnije Juve je poveo sa 3:0. Pjanić je ubacio iz kornera, a Chiellini glavom uz pomoć stative poslao loptu u mrežu.

Barca je u 68. minuti preko Suareza imala priliku da postigne pogodak. Udarac Urugvajca otišao je tik pored stative.

Miralem Pjanić igrao je do 89. minute. Odigrao je izuzetno dobar meč, naročito defanzivno i sa Khedirom u paru u potpunosti otupio oštricu Barcine ”veze”.

Kataloncima je za polufinale potrebno novo čudo. To će jasno je biti mnogo teže nego protiv PSG-a.

Sutra su na programu tri preostala četvrtfinalna meča. Duel Borussije i Monaca koji je otkazan zbog eksplozije pored autobuse tima iz Dortmunda igra se od 18:45 sati, a Bayern – Real Madrid, te Atletico – Madrid i Leicester igraju u standardnom terminu od 20:45 sati.