Liga prvaka : Atletico srušio Bayern, Celtic zaustavio City u spektakularnoj golijadi, veliki preokret Barcelone (Video)

29 Septembra
03:49 2016

barca37U najzanimljivijim susretima 2. kola Lige prvaka igranih u srijedu Atletico je u Madridu pobijedio Bayern s 1-0, Barcelona i PSG su preokretima došli do pobjeda kod Borussie Mönchegladbach i Ludogoreca, dok su u spektakularnoj utakmici u Glasgowu Celtic i Manchester City igrali 3-3. U grupi   A pobjede su ubilježili favoriti Arsenal i PSG. Parižani su na gostovanju kod Ludogoreca gubili s 0-1, ali su uspjeli preokrenuti i doći do pobjede pogocima Matuidija i Cavanija. Arsenal je u Londonu lako dobio Basel s 2-0 pogocima Walcotta.

U grupi B Napoli je na svom stadionu “demolirao” Benficu s 4-2, s tim da su Talijani vodili s 4-0, a onda se opustili u završnici.

U Istanbulu su Bešiktaš i Dinamo Kijev odigrali 1-1, a hrvatski reprezentativacDomagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Ukrajince.

Ljepotica kola odigrana je u skupini C u Glasgowu gdje su gledatelji vidjeli čak šest golova. Manchester City je bio veliki favorit protiv Celtica, no Škoti su čak triput vodili i zaslužili su veliki bod protiv Guardioline momčadi.

Barcelona je bez Lea Messija preokretom slavila u Moenchengladbachu s 2-1 nakon što su gubili do 64. minute kada je za Nijemce zabio Thorgen Hazard. U drugom dijelu su Arda Turan i Pique donijeli pobjedu Kataloncima.  Ivan Rakitić je kod Barcelone igrao do 60.minute,a zamijenio ga je Turan.

U grupi  D Atletico je u Madridu slavio protiv minhenskog Bayerna s 1-0. Domaćini su u odličnoj utakmici poveli golom Carrasca u 35. minuti, a u 84. jeGriezmann iz kaznenog udarca pogodio gredu.

Ruski Rostov je došao do povijesnog prvog boda u Ligi prvaka odigravši kod kuće 2-2 s PSV-om, koji iznenađujuće vodi u ovoj grupi s 4 boda.

Liga prvaka, 2. kolo:

GRUPA A

LUDOGOREC – PARIS SG 1:3 (Natanael 16’, Matuidi 41’, Cavani 56’, 60’)

SKUPINA B

NAPOLI – BENFICA 4:2 (Hamšik 20’, Mertens 51’, 58’, Milik 54’-11m / Guedes 71’, Salvio 86’)

BEŠIKTAŠ – DYNAMO KIJEV 1:1 (Quaresma 29’ / Cigankov 65’)

Ljestvica:

1. SSC Napoli        2 2 0 0 6:3 6

2. Bešiktas Istanbul 2 0 2 0 2:2 2

3. Dinamo Kijev       2 0 1 1 2:3 1

4. Benfica Lisabon  2 0 1 1 3:5 1

GRUPA C

BORUSSIA M. – BARCELONA 1:2 (Hazard 34’ / Turan 65’, Pique 74’)

CELTIC – MAN. CITY 3:3 (Dembele 3’, 47’, Tierney 20’ / Fernandinho 11’, Sterling 28’, Nolito 55’)