Liga prvaka : Arsenal u posljednjih šest minuta izbacio europskog prvaka

05 Marta
13:01 2008
Europski i svjetski prvaci ispali su iz natjecanja Lige prvaka. Milan je nakon 0-0 na Emirates stadionu poražen na svom San Siru od Arsenala 2-0. Cesc Fabregas i Emmanuel Adebayor zabili su pogotke i Talijani će morati predati primat najbolje momčadi nekoj drugoj momčadi. Iako su uzvratni susret osmine finala Milan i Arsenal igrali bez nekoliko zvijezda prikazali su veliku borbu za plasman među 8 najboljih. Nakon 174 minute pao je prvi pogodak u susretu dvaju nogometnih divova. Španjolac u ‘legiji stranaca’ Arsene Wengera presudio je momčadi Carla Ancelottija. Snažnim i preciznim udarcem iz daljine Fabregas je svladao vratara Milana Željka Kalca. Ovim pogotkom ‘rossonerima’ je bilo jasno da će teško zabitit dva pogotka za prolazak dalje. Točku na i postavio je Adebayor, koji je nakon prodora Thea Walcotta po desnoj strani, neometano zabio za ‘topnike’.
Momčad je za sada ispunila obećanje dato Eduardu da Silvi, koji se oporavlja u svojoj kući u okolici Londona nakon operacije stopala. Suigrači našeg Dudua prisegnuli su da će osvojiti Premiership i Ligu prvaka, a u engleskoj ligi su vodeći ispred Man Utd-a.

Ronaldo drži Man Utd u igri   Manchester United je na svom Old Traffordu pobijedio francuskog prvaka 1-0 pogotkom Cristiana Ronalda. ‘Crveni vragovi’ su se ovom pobjedom plasirali u četvrtfinale, ali su i izjednačili Juventusov niz nepobjedivosti od 10 utakmica na svom terenu. U utakmici prepunoj tempa i udaraca po golu obiju momčadi Sir Alex Fergusonov sastav je do izbacivanja Lyona stigao nakon jake prizemne lopte sa desne strane koja je unijela pomutnju u obrani Francuza. Nakon velike gužve najbolje je reagirao Portugalac koji je lijevom nogom svladao Coupeta.

Drama u Sevilli     Prava drama bila je u Sevilli gdje su nakon jedanaesteraca dalje prošli Turci. Vratar gostiju odličnim je obranama udaraca sa bijele točke spasio svoj obraz nakon nekoliko loših reakcija.

Sevilla je morala nadoknaditi 3-2 iz Turske protiv Fefnerbahcea. Sjajan početak Španjolaca razveselio je prepun stadion Ramon Sanchez-Pizjuan. Naime, već u 5. minuti Daniel Alves pogađa iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali pomogla je i slaba reakcija vratara Volkana Demirela. Ovim rezultatom domaćini su bili među osam momčadi, a fantastičan pogodak Seydoua Keite sa 28 metara i ponovno slaba reakcija Demirela kumovala je za 2-0. U tom trenutku su svi na stadionu mislili da je pobjednik riješen, ali Turci se nisu dali. Brazilac Deivid daje nadu gostima u 20. minuti, ali 4 minute prije kraja prvog poluvremena Frederic Kanoute nakon dodavanja Daniela Alvesa prsima primiruje loptu i pogađa za 3-1. Nakon pauze gosti kreću na sve ili ništa. Sretnim pogotkom Brazilac drugi put na utakmici trese mrežu i donosi Turcima produžetke. U dodatnih 30 minuta nije bilo izglednijih prilika te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su Turci bili prisebniji, a vratar Demirel spasio svoj obraz sjajnim rekacijama nakon Sevillinih udaraca sa bijele točke.

Katalonci furiozno   Barcelona je na svom Camp Nou krenula furiozno protiv Celtica i već u 3. minuti odlučila putnika među osam najboljih momčadi Starog kontinenta. Akcija koju je poveo Ronaldinho i dodao Sylvinhu, koji šalje oštru loptu u kazneni prostor, gdje se nalazi Xavi koji spretno šalje loptu preko poljskog vratara Artura Boruca. Katalonci su željeli zabiti još par komada, ali Boruc je ponovno bio odličan i bit će velika prijetnja Hrvatima na Euru. Lionel Messi se tokom susreta ozlijedio te je u 38. minuti napustio utakmicu, a u igru je ušao Thierry Henry. (Kliker.info-JL)