Liga prvaka : Arsenal potopio Sevillu,Barcelona bolja od Lyona

20 Septembra
08:49 2007

U skupini H na Emirates stadionu Arsenal je ugostio dvostrukog pobjednika Kupa Uefe Sevillu. Sevilla se nakon 50 godina vratila u najprestižnije europsko klupsko natjecanje, ali ovaj nastup neće im ostati u lijepom sjećanju. Trener ‘Topnika’ Arsene Wenger ostavio je hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silvu na klupi do 83. minute kada je zamijenio Emanuela Adebayora te mu se Dudu odužio pogotkom u samoj završnici susreta za konačnih 3-0. Iako rezutlat to ne pokazuje u Londonu se igrala vrlo izjednačena utakmici,a Arsenal je pobijedio 3-0 golovima Cesca Fabregasa u 27., Nizozemca Robina Van Persieja u 59., te našeg Eduarda u 90. minuti. Kod prvog gola Španjolac je pucao sa 25 metara, a lopta se odbila od obrambenog igrača i prevarila vratara Palopa. Do kraja prvog dijela ‘Topnici’ su imali nešto više prilika, ali nisu ih okrunili zgoditkom. U nastavku susreta nakon prekršaja Daniela Alvesa, Fabregas nabacuje u petarac gdje lopta dolazi do Van Persieja koji ju sprema pod prećku za 2-0. U samoj završnici WEnger vadi iz igre Adebayora i u natjecanju po skupinama u svom debiju Eduardo se odužuje na najbolji mogući način. Nakon pogreške obrane Hleb oduzima loptu te je dodaje do Fabregasa na desnu stranu, a ovaj odmah u sredinu do Dudua koji matira Palopa za prvijenac u Ligi prvaka. Prekrasna akcija Engleza i treći pogodak hrvatskog Brazilca na Emiratesu (za Dinamo protiv Arsenala i za Arsenal protiv Slavije).

Rangersi preokrenuli 0-1

U skupini E na Ibroxu su Rangersi ugostili Stuttgart i preokrenuli zaostatak od 1-0 te slavili 2-1. Obje momčadi su imale mnogo udaraca prema vratima, ali McGregor i Schafer su se iskazali. Nijemci su u 56. minuti pogotkom Gomeza poveli 1-0, a Škotima je trebalo 6. minuta da izjednače susret preko Adama koji slalomom po lijevoj strani prolazi čuvare te odmjerenim udarcem pogađa suprotni kut Schaferova gola. U 74. minuti Fernando Meira ruši Huttona u kaznenom prostoru i zarađuje žuti karton, a sudac Farina pokazuje na bijelu točku. Sa 11 metara precizan je bio Darcheville koji je Rangersima donio tri boda.

U drugoj utakmici iste skupine Barcelona je na prepunom Camp Nou ugostila francuskog prvaka Lyon. Barcelona je cijelu utakmicu imala laganu terensku inicijativu što je iskoristila u 21. minuti kada je nakon autogola Clerca povela 1-0. Messi je dodavao loptu u sredinu do Thierryja Henryja, ali se Francuz našao na putu i skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Trener Lyona Alain Perrin dvoumio se prije početka utakmice da li da u igru pošalje Fabija Grossa ili Cerca te je možda ipak trebao staviti Talijana. U drugom poluvremenu Francuzi su krenuli po gol, ali to je ostavljalo veliki prostor u pozadini što Španjolci nisu iskoristili. Tek u 82. minuti je nakon prodora Inieste, koji je dodao do Messija na vrhu šesnaesterca i pogađa za 2-0. Lionel Messi je u vidno boljoj formi od zvijezda Henryja, Ronaldinha i Deca.U samom finišu utakmice pao je i treći pogodak kada je nakon prodora Meksikanca Giovannija i njegove sebičnosti kada je pucao točno u vratara, a na odbijanac natrčaba Henry koji sprema loptu u praznu mrežu za veliko slavlje Camp Noua.U skupini F Manchester United je pobijedio Sporting 1-0 na gostovanju na Jose Alavalade stadionu. Cristiano Ronaldo je zabio glavom nakon nabačaja Wesa Browna sa + desne strane. U drugoj utakmici Roma je lako došla do tri boda nad Dinamom iz Kijeva. Pobjeda  od 2-0 potpuno je zaslužena, a prvi pogodat zabio je Simone Perrotta u 9. minuti, dok je konačni rezultat postavio Francesco Totti u 70. minuti.

Zico odlično postavio taktiku za Inter

U skupini G brazilska legenda Zico odveo je svoju momčad do pobjede nad Interom. Pred svojim navijačima Turci su poveli prekrasnim pogotkom Deivida. Akciju je započeo nekadašnji igrač današnjeg protivnika Fenerbahcea Roberto Carlos, koji je prošao po lijevoj strani da bi pronašao Alexa na suprotnoj strani, a ovaj nabacuje u sredinu gdje akrobatskim volejem Deivid trese mrežu Julia Cesara za slavlje domaćina. Zico je odlično postavio taktiku protiv Talijana te su Turci bili bolja momčad i nedostajalo je malo sreće da zatresu još nekoliko puta mrežu Intera.PSV je na svom stadionu pobijedio CSKA 2-1. Strijelci za Nizozemce bili su Lazović i Perez, dok je za bivšu momčad Ivice Olića zabio Vagner Love pred sam kraj susreta.  (Kliker.info-JL)