Liga prvaka: Arsenal i Porto obavili velik posao u Villarrealu i Manchesteru (Video)

08 Aprila
04:06 2009

Na El Madrigalu je Arsenal izvukao aktivan rezultat odigravši 1-1 protiv Villarreala i na svom Emiratesu su apsolutni favoriti za kartu za polufinale.Žuta podmornica’ dominirala je kompletnim prvim dijelom, a krenuli su već u prvoj minuti. Srećom po ‘topnike’ na mjestu je bio Sagna koji je otklonio opasnost. U 4. minuti Španjolci prijete iz kornera, stvorila se gužva, no opasan udarac brani Almunia. Bez obzira na propuštene prilike, Villarreal je poveo već u 10. minuti. Senna je primio loptu na otprilike 25 metara, topovskim udarcem gađao gornji lijevi kut gostujućeg gola, Almunia je bio nemoćan i slavlje na El Madrigalu moglo je početi.

Iako su imali veliku prednost, Španjolci su nastavili s pritiskom. S druge strane, Arsenal je vrlo sramežljivo prijetio. Najbliže pogotku bio je Gallas koji je nakon ubacivanja Nasrija prilično namučio Diega Lopeza, međutim, bio je u zaleđu. U 27. minuti ponovno se zamračilo pred očima Arsenea Wengera nakon što je zbog ozljede gležnja izmjenu zatražio Manuel Almunia, vratar ‘topnika’. Umjesto Španjolca na vrata je stao Fabianski. Poljaka su samo tri minute kasnije dobro zagrijli Senna, udarcem sa 30 metara, i Llorente, pokušajem nakon odbijene lopte. Iz oba okršaja Fabianski je izašao kao pobjednik.
Pred sam kraj prvog dijela drugu je zamjenu bio primoran napraviti Wenger nakon ozljede Gallasa umjesto kojega je ušao Djourou.

Ritam Villarreala je pao u drugom dijelu, Arsenal je preuzeo inicijativu što im se isplatilo u 66. minuti remek-djelom Adebayora. Dugačku loptu u šesnaesterac poslao je Cesc Fabregas, Adebayor je prsima primio dodavanje i isprve volejom šalje loptu u mrežu. Nakon izjednačenja, ‘topnici su krenuli i po drugi pogodak. Samo tri minute nakon gola zaprijetio je Samir Nasri, ali njegov je udarac sa 20 metara sijevnuo pored vratnice.Posljednju priliku na utakmici imao je Senna, no njegov topovski udarac otišao je tik iznad grede londonskog gola.

Porto je ponovio sjajnu izvedbu na Old Traffordu kao i 2004. kada je iz Lige prvaka izbacio Manchester United. Večeras su Portugalci izvukli 2-2 i veliku nadu koju će u stvarnost pokušati pretvoriti u uzvratu na domaćem terenu. Alex Ferguson nije želio ranije odigrati dvoboj engleskog prvenstva protiv Aston Ville pa su Porto dočekali nakon tek nešto više od 48 sati od posljednje službene utakmice. I taj se umor osjetio na igračima Manchester Uniteda.

Već u 4. minuti ‘Kazalište snova’ je šokirao Rodriguez. Nekoliko je grešaka napravila engleska obrana, lopta je došla do napadača Porta koji je odmjerenim udarcem pogodio dalji kut Van der Sara. Međutim, Portugalci se nisu predugo radovali. Katastrofalnu je pogrešku u 15. minuti napravio Bruno Alves. Stoper Porta je nonšalantno vratio loptu svom vrataru, no dodao je Rooneyju točno u noge i Englez nije imao problema matirati Heiltona za izjednačenje. Unatoč većem posjedu lopte, nogometaši Uniteda još su dobro i prošli nakon prvog dijela jer Porto nije iskoristio nekoliko dobrih prilika.

Momčad Alexa Ferguson ubacila je u višu brzinu u drugom dijelu, a do pogotka su stigli u 85. minuti. Škotski menadžer ponovno je povukao dobar potez, u igru je uveo Carlosa Teveza u 72. minuti, a ovaj mu se odužio pogotkom u 85. minuti. Neville je rukom ubacio u šesnaesterac, Rooney je prebacio loptu u peterac, a Argentinac se našao na pravom mjestu za vodstvo Uniteda. Međutim, slavlje na Old Traffordu bilo je kratkog vijeka. Ponovno je ‘briljirala’ domaća obrana. Lisandro je ubacio s desne strane, lopta je prošla iznad svih igrača u sredini i došla do usamljenog Mariana koji svojim prvim pogotkom donosi sjajan rezultat za Portugalce. (Kliker.info-Jutarnji list)