Liga prvaka : Arsenal i Milan bez golova, Barca preokrenula u Glasgowu

21 Februara
12:45 2008

Nogometaši Milana su odoljeli svim napadima Arsenala. Eduardo da Silva proveo je na travnjaku 73 minute, zaigravši na lijevoj strani veznog reda, iako je bio najavljen u špici s Adebayorom. No, Dudu je igrao na lijevoj strani srednjeg reda kao peti vezist kako bi Arsenal brojčano parirao Milanovoj formaciji 4-3-2-1.Eduardo je u prvu priliku došao u 55. minuti, nakon nekoliko dodavanja od prve naš je Brazilac dobio loptu na rubu šesnaesterca, pucao lijevom nogom, ali za malo preko vratiju australskog Hrvata Željka Kalca. Neposredno prije izmjene Adebayor je ostavio loptu Eduardu, opet na 16 metara, no Dudú je loše zahvatio loptu ljevicom i skoro pogodio desnu korner-zastavicu.U 74. minuti Eduarda je zamijenio Danac Bendtner, a mjerač kretanja pokazao je da je hrvatski rezentativac prohodao i pretrčao 9345 metara. Više nego Rakitić večer ranije kao desni vezni za Schalke protiv Porta.Inače, Arsenal je napadao tijekom cijele utakmice, puno opasnije u nastavku. Najbolju šansu imali su praktički u zadnjoj sekundi, kada je Adebayor glavom s dva metra pogodio gredu. Drama se sada seli na San Siro. Dario Šimić nije bio niti na klupi Milana.

Opet pao Celtic Park
Barcelona je jedina momčad u Ligi prvaka koja je uspjela pobijediti Celtic na njegovom Parku. Prvi put se to dogodilo u rujnu 2004. Večeras su do prvog pogotka stigli domaćini u 16. minuti. Jan Vennegoor of Hesselink je poentirao glavom . Vodstvo domaćina trajalo je samo dvije minute. Već u 18. Messi je pored istrčalog Boruca potkopao loptu u mrežu. Celtic je do odmora stigao do novog vodstva – u 38. minuti Robson je postigao krasan gol glavom iz vrlo teške pozicije.Barca je uspjela opet izjednačiti u 52. minuti. Ronaldihno je odlično proigrao Henryja, koji je fantrastičnim udarcem svladao Boruca za novo izjednačenje. Pobjedu je katalonski klub osigurao u 79. minuti, kada je Messi spretno zabio u šesnaestercu gostiju. Messi je sa šest  prvi strijelac Lige prvaka.

Spektakl u Istanbulu
Fenerbahçe je pobijedio Sevillu 3-2 (1-1). Španjolci nisu imala rješenje za centaršuteve – iz takvih akcija su primili prva dva pogotka. Prvo je Mateja Kežman ostao sam ispred Palopa za lagani pogodak i 1-0, a potom je Urugvajac Lugano početkom nastavka, nakon kornera, također glavom zabio za 2-1.No, i prvi primljeni gol Fenerbahçea bio je prilično jeftin, a dogodio se nakon – brazilske veze. Daniel Alves je nabacio loptu s lijeve strane, a Edu je zabio autogol. Za 2-2 je izjednačio Francuz Escude prilikom čega se ozlijedio Roberto Carlos, a za trijumf domaćina pobrinuo se čovjek s klupe – Semih je zabio u 87. minuti.

Tevez utišao Gerland
Momčad Manchester Uniteda odigrala je vrlo povoljnih 1-1 kod Lyona. U prvom je poluvremenu najbolju priliku imao Rooney, ali je Coupet obranio. Domaćin je do vodstva stigao u 54. minuti.Karim Benzema je spretno izborio priliku za udarac, a onda je sa 17-18 metara neobranjivo opalio u kut. Manchester je u završnici napravio veliki pritisak i uspio ga materijalizirati u 87. Nakon što je Nanijeva lopta udarila u Freda, odbila se do Teveza koji je iz blizine donio zasluženo izjednačenje za Crvene vragove.

Rezultati osmine finala:

Arsenal – Milan 0:0

Fenerbahče – Sevilla 3:2 (Kežman 17, Lugano 57, Semih 87/ Edu 23-ag, Escude 66)

Celtic – Barcelona 2:3 (Vennegoor of Hesselink 16, Robson 38/ Messi 18, 79, Henry 52)

Lyon – Manchester United 1:1 (Benzema 54//Tevez 87)  (Kliker.info-JL)