Kup Uefe:Sevilla odbranila naslov

17 Maja
11:26 2007

Sevilla je postala druga momčad u dugoj povijesti natjecanja koja je obranila naslov pobjednika Kupa Uefe, nakon Reala 1985. i ‘86. Juande Ramos postao je prvi trener koji je to uspio. Ali samo je jedan junak velikog slavlja u Andaluziji – vratar Andres Palop. U četvrtfinalu je spasio momčad od ispadanja postigavši pogodak Šahtaru u Juzivki u 90. minuti za 2:2 i produžetke, kasnije sretne za Sevillu. A u sinoćnjem uzbudljivom finalu u 58. je minuti sjajno zaustavio udarac Riere, a potom u izvođenju jedanaesteraca obranio čak tri! Luisu Garciji, Jonatasu i Torrejonu! Tako je Sevilla svladala Espanyol u finalu s 5:3 (2:2, 1:1) i osvojila svoj prvi trofej ove sezone. U lovu je na još dva: u prvenstvu zaostaje dva boda za Real Madridom i Barcelonom, a u finalu Kraljeva kupa igrat će s Getafeom. Smiješi se Sevillina najuspješnija sezona.Ni kiša u Glasgowu nije umanjila spektakl velikog finala, u koji je Sevilla ušla kao favorit, rano povela (Adriano), ali ubrzo je Riera sve vratio na početak. Espanyol je u 68. minuti ostao s igračem manje nakon što je Hurtado zbog prekršaja na Rusu Keržakovu dobio drugi žuti karton. Katalonci su se povukli, izdržali do produžetaka, ali nakon pogotka Kanoutea u 105. minuti, rijetki su vjerovali da se Espanyol može vratiti. No, ipak se vratio, Jonatas je u 115. minuti lijepim pogotkom izjednačio i odveo susret do jedanaesteraca. Isti je igrač promašio s bijele točke, a Espanyol je tako i drugi put u povijesti ostao bez europskog trofeja nakon te lutrije, u sezoni 1987./88. s(p)retniji je bio Bayer Leverkusen, ovaj put Sevilla. Suze su natapale lica Espanyolovih igrača više nego kiša, a slavlje u Andaluziji potrajat će do ranih jutarnjih sati. (Kliker.info/VL)