Kup UEFA : Rangersi i Papac izborili put u Manchester

02 Maja
11:58 2008
Rangersi našega Saše Papac izborili su plasman u finale Kupa UEFA nakon bolje izvođenja jedanaesteraca.Prvo poluvrijeme utakmice između Fiorentine i Rangersa proteklo je u taktičkom nadmudrivanju dva trenera, te bilježimo samo dvije polu-prilike domaćina. U nastavku su nogometaši Fiorentine krenuli nešto ofenzivnije. Tako je u 57. minuti Mutu probao iz slobodnjaka, ali lopta odlazi pored gola. Nekoliko minuta kasnije u šansi je Ujfalusi, ali kao i maloprije Mutu, tako sada Čeh ne pogađa vrata gostiju.U 70. minuti je Mutu ponovno probao iz slobodnog udarca. Ovoga puta je Rumunj dobro šutirao, ali se na vratima gostiju dobrom intervencijom iskazao Neil Alexander. Škoti su na prvu priliku čekali sve do 77. minute, kada se Davis iznenada našao u situaciji da postigne pogodak, ali je njegov slabašan udarac Frey lako zaustavio. U samom finišu utakmice bilježimo još jednu priliku gostiju kojoj je prethodila greška Gobbija, koji gubi loptu, a Whittakerov udarac vratar Fiorentine izbacuje u korner. Kako je 90. minuta završeno identičnim rezultatom kao i prva utakmica igrana prije sedam dana u Glasgowu, uslijedili su produžeci.Na samom startu prvog produžetka zaprijetili su Vieri i Kuzmanović, ali je mreža Alexandera i dalje netaknuta. U 110. minuti Cousin nasrće na Liveranija, koji pada na travnjak, te belgijski sudac, Frank De Bleeckere, dodjeljuje napadaču Rangersa drugi žuti, odnosno crveni karton. Do kraja bilježimo po jednu priliku s obje strane, ali je i nakon produžetaka rezultat ostao onaj početni – 0:0.Kako nakon 210 minuta igre nogometaši Fiorentine i Rangersa nisu uspjeli postići pogodak, finalistu Kupa UEFA odlučili su jedanaesterci. Prvi je loptu na bijelu točku namjestio kapetan Rangersa, Barry Ferguson, ali njegov udarac majstorski zaustavlja Frey. Zatim su za Fiorentinu pogodili Kuzmanović i Montolivo, a za Škote Whittaker. Treću seriju otvorio je naš Saša Papac, koji sigurno matira Fraya, a Alexander brani udarac Liveranija, te se stvari vraćaju na početak.Rangerse je u prednost doveo Hemdani, a u tragičara utakmice prometnuo se Vieri, koji je s jedanaest metara promašio čitav gol. Pogodak odluke postigao je Novo, koji sigurnim udarcem vara Fraya i odvodi Škote u finale Kupa UEFA.Na kraju istaknimo da je Saša Papac bez ijedne greške odigrao svih 120 minuta, a na kraju je bio precizan i iz jedanaesterca, te je naš reprezentativac za ovaj nastup zaslužio visoku ocjenu.