Kup BiH : Željo i pored poraza na Koševu izborio prolaz u polufinale

20 Marta
10:39 2008
Željezničar je u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase poražen od Sarajeva sa 4:2, ali je zahvaljujući pobjedi od 3:1u prvom meču na Grbavici i dva gola u gostima izborio dalji plasman.  Željezničar je došao u vodstvo u 16. minuti, a poravnao je Turković dvije minute kasnije. Prednost Sarajevu od 2:1 donio je Hadžić u 33. minuti, a za novo poravnanje pobrinuo se Rovčanin u 55. minuti. Sarajevo je povelo 3:2 golom Handžića u 71. minuti, a konačnih 4:2 u 82. minuti je postavio Turković. Plasman u polufinale ranije su izborile ekipe Posušje, Sloboda i Zrinjski.Posušje je nakon pobjede u prvom meču na svom terenu od 1:0 i u uzvratu savladalo Laktaše sa 3:1. Sloboda je poražena u Trebinju od Leotara sa 1:0, ali je zahvaljujući pobjedi od 6:1 u prvom meču u Tuzli izborila dalji plasman. Nogometaši Zrinjskog su do polufinala došli boljim izvođenjem penala u Širokom Brijegu. Nakon 90 minuta igre između Širokog i Zrinjskog bilo je 1:0, identično kao u prvom meču u Mostaru. U izvođenju penala Zrinjski je slavio sa 4:3.