KUP BIH : U finalu Slavija protiv Širokog

26 Aprila
11:09 2007

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, čime su ostvarili najveći uspjeh u historiji ovog kluba. Nakon 1:1 na Koševu, danas su igrači Milomira Odovića u Lukavici s 2:1 savladali vodeću ekipu Premier lige, Sarajevo. Slavija je preko svog ponajboljeg igrača, Spalevića, povela u 8. minuti.Ekipa Husrefa Musemića do izjednačenja je došla preko Kurte u 40. minuti. Drugi dio ipak pripada Slaviji. Finale je domaćima donio Jovanović u 67. minuti. Iz slobodnog je udarca odlično ubacio Vuksanović, a Jovanović se našao na pravom mjestu i pogodio mrežu iza Alaimovih leđa.Uprkos pritisku na gol domaćih Sarajevo nije došlo do gola koji bi im donio prolaz u finale.U drugoj polufinalnoj utakmici  Široki je na Pecari nadoknadio zaostatak od dva gola sa Bilinog Polja. Široki je poveo u 8. minuti golom Wagnera. Čelikovu prednost od 2:0 istopio je Karoglan pogotkom u 56. minuti. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao te se nakon zavrsetka pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. Prvo je tragičar za Čelik bio Ibričić koji nije realizirao penal koji je bio presudan jer bi Čelik slavio, a zatim je i Beganović loše realizirao. Finalne utakmice se igraju 9. i 26. maja.        (kliker.info/Sportcentar.ba)