Kup BiH: Široki, Slavija, Sarajevo i Čelik u polufinalu

23 Novembra
01:19 2006

SARAJEVO – ŽELJEZNIČAR 3:2 (KRAJ)

Prva utakmica odigrana na Grbavici završila je bez zgoditaka 0:0. Na stadionu Asim Ferhatović Hase uz nešto manji broj gledatelja nego što smo navikli gledati u ovom derbiju započeo je uzvratni susret između Sarajeva i Željezničara. Izvrsna šansa za Samira Duru koji je izbio sam pred gol Željezničara i po zemlji, sa nekih desetak metara poslao loptu pored vratnice.
U prvih deset minuta susreta jesenski prvak Bosne i Hercegovine ima inicijativu i u 9. minuti je izveo prvi korner.

Slobodan udarac za Sarajevo sa 17 metara od vrata golmana Radulovića, ali Maksumić snažnim udarcem pogađa u živi zid, a u nastavku akcije Bučan šalje loptu pored vratnice.

Admir Vladavić u 22. minuti dovodi Željezničar u vodstvo 1:0. Nakon jedne kontre prizemna lopta ubačena s desne strane, prolazi pored istrčalog Alaima i stiže do Vladavića koji gotovo neometano šalje loptu u mrežu domaće momčadi.
Sarajevo ponovno preuzima inicijativu i u 39. minuti Samir Duro iz slobodnog udarca sa nekih 25. metara dobro šutira, ali golman Radulović vrhovima prstiju izbacuje loptu iz svog donjeg desnog kuta.

Izvrsna šansa za Željezničar. Jugović opet usamljen prima lopta i gađa prizemnom loptom suprotni Alaimov kut i pogađa vratnicu.
U 4. minuti sudačke nadoknade nakon Durinog ubačaja s desne kroz mrežu nogu dolazi do Vuleta Trivunovića koji je s dva metra šalje u nebranjenu mrežu. To je i rezultat prvog poluvremena.
Na Koševu je počelo i drugo poluvrijeme. Nakon 10 minuta igre Obuća koji je na poluvremenu ušao u igru dobrim udarcem sa dvadesetak metara matira Radulovića.

Odmah zatim nakon dobrog prodora Turkovića s lijeve strane lopta dolazi u peterac gdje jedan igrač Sarajeva umjesto u praznu mrežu loptu vraća na 16 odakle Muharemović šutira u gornje redove tribina. Nakon slobodnog udarca Dure, Repuh glavom s prve stative lobuje istrčalog vratara Željezničara za 3:1 vodstvo Sarajeva. Samir Duro u 77. minuti propušta još povećati vodstvo bordo tima. Ulazi s loptom u kazneni prostor i lošim udarcem promašuje gol Željezničara. Štilić u sudačkoj nadoknadi efektnim pogotkom smanjuje rezultat na 3:2, a tim rezultatom utakmica i završava, te Sarajevo zasluženo ostvaruje plasman među četiri najbolje momčadi u Kupu Bosne i Hercegovine.

BORAC – ČELIK 0:1 (KRAJ)

Pratit ćemo i promjene rezultata u Banja Luci gdje igraju Borac i Čelik. Napomenimo da Zeničani brane pobjedu od 2:0 ostvarenu u prvoj utakmici na Bilinom Polju.

U 23. minuti rezultat je nepromijenjen 0:0. Prvih 45. minuta završava bez zgoditaka, 0:0.
Početkom drugog dijela Čelik dolazi u vodstvo protiv Borca i tako odlučuje konačnog pobjednika ovog četvrtfinalnog para. Domaćima je potrebno postići 4 pogotka, sačuvaši nedirnutu mrežu do kraja utakmice, što se u ovim trenutcima ne čini realnom opcijom.
Utakmica završava tim rezultatom, te Čelik sa okupnim omjerom iz dvije utakmice 3:0 ostvaruje plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.