Kruna veličanstvene karijere: Edin Džeko ide u finale Lige prvaka!

17 Maja
01:50 2023

Edin Džeko je, prvi put u svojoj bogatoj karijeri, ušao u veliko finale Lige prvaka! Njegov Inter je večeras u revanš meču polufinala savladao Milan i tako ovjerio karte za put u Istanbul, gdje čeka boljeg iz duela Manchester Cityja i Reala.

Milan je imao više konkretnijih prilika u prvom poluvremenu, pogotovo se to odnosi na šansu Brahima Diaza u samom uvodu susreta. No, Rossoneri se nisu iskazali ispred protivničkog gola.

Nerazzurri do pogotka stižu u 74. minuti. Romelu Lukaku je poslužio Lautara Martineza, a argentinski napadač udarcem iskosa u bliži ugao matirao Maignana za 1:0.

Tim rezultatom zaključena je utakmica. Inter je i u prvom meču ostvario pobjedu (2:0) te tako sasvim zasluženo ostvario plasman u finale.

Edin Džeko večeras je igrao do 66. minute (zamijenio ga Lukaku), a Rade Krunić cijeli meč proveo na terenu.

Dijamant će tako imati priliku da igra svoje prvo finale Lige prvaka. Veličanstvena nagrada za fascinantnu karijeru kapitena reprezentacije BiH…