Kraljevi na krovu Evrope : Kariusove greške i Baleove škarice donijele Realu treću uzastopnu titulu (Video)

26 Maja
23:01 2018

Real Madrid je ponovo na krovu Evrope i to treću godinu zaredom! Madriđani su u finalu Lige prvaka, odigranom u Kijevu, savladali Liverpool sa 3:1 i tako ponovo odbranili titulu šampiona Starog kontinenta.

No, bitno je navesti da je Liverpool ostao znatno oslabljen nakon 28. minute. U tom trenutku svijet se srušio za Mohameda Salaha, Egipćanin je zbog povrede, zadobijene u duelu sa Ramosom, u suzama napustio teren. Svega nekoliko minuta kasnije plakao je i Realov bek Carvajal, jer je također zbog povrede izašao sa travnjaka.

Što se tiče prilika, najbolje u prvom poluvremenu su propustili Ronaldo i Firmino, a mreže su ostale mirne do odlaska na odmor.

Prvo uzbuđenje u drugom dijelu meča desilo se u 48. minuti, kada Isco pogađa prečku, iako mu se otborio prazan gol, nakon kardinalne greške Liverpoola.

No, grešku Redsa, tačnije golmana Kariusa iskoristio je u 51. minuti Benzema, nevjerovatnim golom kakav se ne viđa svaki dan. Vratar engleskog tima rukom je krenuo vratiti loptu u igru, ali ga je “blokirao” francuski napadač, od čiju nogu se lopta odbila u mrežu.

Međutim, samo četiri minute kasnije, sjajni Sadio Mane nakon kornera je izjednačio na 1:1.

No, potom rezervista Gareth Bale, tek što je ušao u igru, postiže majstorski gol. Sjajno je centrirao Marcelo u 64. minuti, a Velšanin fenomenalnim škaricama poentirao za 2:1.

Pitanje pobjednika riješeno je u 83. minuti, novim poklonom Lorisa Kariusa. Bale je snažno šutirao iskosa, Liverpoolov vratar bio dobro postavljen, ali katastrofalno je reagovao i lopta je ponovo završila iza njegovih leđa za 3:1.

Uz posljednji zvižduk arbitra Milorada Mažića, uslijedilo je veliko slavlje Realovih nogometaša, ali i fanova, kako onih na stadionu u Kijevu, tako i brojnih poklonika Kraljeva širom svijeta…