Kraj evropske priče za Sarajevo : Bordo tim šokiran u Podgorici (Video)

09 Augusta
20:25 2012

Sarajevo evropsku priču neočekivano završilo u Podgorici. Bordo momci nisu uspjeli iz dva meča savladati Zetu, koja je prije početka bila autsajder. Crnogorski tim je nakon 1:2 na Koševu večeras slavio sa 1:0 što mu je bilo dovoljno da ostvari historijski uspjeh. Sarajevo može žaliti jer ovakva prilika se ukazuje jedanput u par godina, a tim sa Koševa je propustio, iako je imao veliku podršku svojih navijača, koji su večeras okupirali glavni grad Crne Gore. Bili su bolji u oba susreta, ali šta im to vrijedi…

Uprkos dominaciji u prvom dijelu, Sarajevo je sa rezulattskim minusom otišlo na odmor. Počelo je sjajnom šansom Husejinovića, koji je probio desno stranu, izašao sam pred Bulatovića, ali golman domaćih sjajno brani. Dvije minute kasnije uslijedila je kazna. Boljević je istrčao kontru, izbacio iz igre Šnjevarića, koji je morao praviti prekršaj, a zatim vara i Zlatkovića, ubacuje za Burzanovića kojem nije bilo teško da savlada Bandovića. Od tada bordo tim kreće u napade. U 18. minuti Suljić šutira preko gola, isto kao i Husejinović deset minuta kasnije. U par navrata Suljić je pokušavao iz solo prodora, ali uglavnom je odbrana Zete bila na mjestu. Polsjednji napad bio je prilika za poravnanje, ali Hadžić iz dobre situacije šutira ravno u golmana.

Drugi dio počinje opasnim šutem Sesara iskosa iz slobodnjaka, ali Bulatović izbacuje u korner. U 61.minuti velika šansa za Zetu, ali Bandović u dva navrata spašava Sarajevo, prvo nakon udarca Boljevića, a zatim i Koraća. Tri minute kasnije uzvraća bordo tim, ali udarac Karamatića iz slobodnjaka brani Bulatović, a nakon kornera niko nije pratio ubačaj Sesara. U 66.minuti Suljićev udarac ide visoko preko gola. U tim trenucima Sarajevo je bilo u velikoj ofanzivi. U 76.minuti, Karamatić je pokušao lob udarcem, ali Bulatović ponovo na mjestu.U 84. minuti Sesar pronalazi Suljića koji ulazi u šesnaesterac, ali ponovo petlja i šansa odlazi u nepovrat. UZ posljednjim sekundama Sarajevo pogađa prečku preko Hadžića, zaista velika nesreća. U sljedećem napadu, Husejinovićev udarac ide pored gola.

Zeta – Sarajevo 1:0
Stadion Pod Goricom. Gledalaca: 6.000. Sudija: Tommy Skjerven (Norveška). Strijelac: 1:0 Burzanović (9). Žuti karton: M.M. Radulović (Zeta), Suljić, Čomor (Sarajevo).
Sarajevo: Bandović, Torlak, Tatomirović, Belošević (od 58. Karamatić), Dupovac, Sesar, Husejinović, Šunjevarić (od 58. Čomor), Zatković, Hadžić, Suljić.  (Kliker.info-SC)