Korak do tutule : Velika pobjeda Želje u Mostaru

01 Maja
19:11 2010
Željezničar je golovima Semira Kerle i Seada Bučana slavio u Vrapčićima protiv Veleža rezultatom 2:0 i tako četiri kola prije kraja nokautirao Borac u toj izravnoj borbi za naslovom prvaka.Gosti iz Sarajeva potpuno su zasluženi ostvarili novu pobjedu te nastavili sjajan proljetni niz, naravno ako se izuzme onaj poraz u Tuzli od Slobode. Ova pobjeda fudbalerima Željezničara bi mogla biti ključna u utrci za naslovom prvaka, a njena vrijednost znatno je veća nakon jučerašnjeg poraza Borca u Tuzli kod Slobode (2:0).Željo je bolje otvorio susret i već u devetoj minuti došao do vodstva. Skraćeni korner izveo je Bekrić, a Kerla glavom loptu poslao iza leđa Hadžiđulbića. I nakon tog postignutog gola gosti su imali više od igre, a samim tim i veće šanse za postizanje pogotka.Hadžiđulbić je spašavao svoj gol u dva navarata, kada je Lazar Popović imao sjajne prilike. Prvi pokušaj Veleža ka golu Željezničara zabilježili smo tek u 35. minuti. Topovski udarac Velagića završio je u naručju dobro postavljenog Ibrahima Šehića.Par minuta kasnije Adin Džafić je srušen u duelu sa Šehićem, no sudija Eldin Jakupović se nije oglasio, iako su domaći negodovali i tražili najstrožiju kaznu.

Do kraja prvog dijela Delimir Bajić je glavom šutirao malo iznad gola Mostaraca. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, koji su bili puno bolji u prvom dijelu.Domaći su pokazali nešto više u nastavku, ali su gosti imali raspoloženog Ibrahima Šehića na svom golu. Šehić je na otvaranju drugog dijela odbranio udarac iskusnog Zaimovića. U 49. minuti Asim Škaljić je iz slobodnog udarca sa nekih 27 metara pogodio stativu. Raspoloženi Šehić je u 52. minuti odbranio stopostotnu šansu, koju je za goste propustio Zaimović, a nešto kasnije mladi bh. reprezentativni golman zaustavio je pokušaj prvog strijelca gostiju, Adina Džafića. I dok su domaći svim silama pokušavali doći do poravnanja, gosti su došli i do drugog pogotka. Brz kontranapad, Bekrić pravovremeno uposlio Bučana, koji iz kosa s desne strane sa nekih petnaest metara topovskim udarcem loptu šalje u gornji desni ugao gola Hadžiđulbića.Željezničar je sada, četiri kola prije kraja, vodeći sa tri boda prednosti nad ekipom Borca. Velež je ostao na šestom mjestu sa 37 osvojenih bodova.

Velež – Željezničar 0:2

Strijelci: 0:1 Kerla u 9, Bučan 0:2 u 84. minuti. Stadion Vrapčići. Gledalaca: 1. 000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Žuti kartoni: Osmanagić, Velagić, Kadić, Salihović (Velež), M. Bešlija, Bućan, Perak (Željezničar).

VELEŽ: Hadžiđulbić, Kazazić (od 73. Ćemalović), As. Škaljić, Kadić, Zaimović, Majkić, Osmanagić, Velagić, Džafić, Demić (od 68. Duraković), Aličić (od 53. Salihović). Trener: Abdulah Ibraković.

ŽELJEZNIČAR: Šehić, Radovanović, Bajić, Bekrić, Višća (od 68. Perak), Kerla, Ćulum, M. Bešlija (od 71. Bučan), Svraka, Mešić, Popović (od 76. Spahić). Trener: Amar Osim. (Kliker.info-SportSport)