Kolumbija razbila favorizovanu Poljsku : Lewandowski i društvo se vraćaju kući! (VIDEO)

25 Juna
01:56 2018

Kolumbija je deklasirala Poljsku s 3:0 i ubila joj svaku nadu u prolazak u osminu finala Svjetskog prvenstva. Tako Kolumbijci ostaju u igri i u zadnjem će kolu morati pobijediti Senegal koji je ranije u drugom kolu grupe H odigrao 2:2 s Japanom.

U prvom poluvremenu vidjeli smo tek dvije prilike i jedan pogodak. Umjesto direktnog centaršuta iz kornera James Rodriguez i Quintero su razmijenili dodavanja, a potom je James Rodriguez dobro ubacio u peterac gdje je 195 cm visoki stoper Yerry Mina glavom pogodio mrežu.

U prvih 20 minuta nastavka Poljska je imala inicijativu, ali jalovu. Jedinu pravu priliku Poljaci su imali u 58. minuti. U 70. minuti Kolumbija vodi 2:0. Quintero je odlično uposlio Falcaa, koji izlazi sam pred poljskog golmana i rutinirano trese mrežu.

Novi pogodak Kolumbijci postižu u 75. minuti iz kontranapada, kojeg je realizirao Juan Cuadrado.

POLJSKA: Szczesny, Piszczek, Bednarek, Pazdan, Bereszynski, Krychowiak, Goralski, Rybus, Zielinski, Lewandowski, Kownacki. Selektor: Adam Nawalka.

KOLUMBIJA: Ospina, Arias, Davinson Sanchez, Mina, Mojica, Aguilar, Barrios, Cuadrado, Quintero, Rodriguez, Falcao. Selektor: Jose Pekerman.