Juventus slavio protiv Milana, majstorija Pjanića obilježila susret (Video)

25 Januara
23:18 2017

Ekipa Juventusa se plasirala u polufinale Coppa Italije nakon što je u velikom derbiju slavila protiv Milana rezultatom 2:1, uz veliku pomoć bosanskohercegovačkog fudbalera Miralema Pjanića.

Na samom startu utakmice Juventus je došao u vodstvo. Lopta Kwadwa Asamoaha je prošla kompletnu odbranu Milana i stigla do Paola Dybale koji je volej udarcem pogodio za 1:0. U 21. minuti najljepši detalj utakmice, a realizator naravno Miralem Pjanić.

Slobodan udarac iskosa sa lijeve strane je bio kao jedanaesterac za bh. fudbalera za veliko vodstvo “Stare dame”. Do kraja poluvremena Juventus je više napadao, a Milan je nekako izdržao da ne primi još koji pogodak.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra “Rossonera”. Prvo je Carlos Bacca u 53. minuti smanjio vodstvo torinskog kluba, a onda samo minut kasnije ključni detalj susreta. Mladi Locatelli je neoprezno startovao na Dybalu i sudija Irrati mu je pokazao crveni karton.

Do kraja susreta Milan je više napadao, a istakle su se dvije velike šanse. Prvo je Juraj Kucka silovito šutirao iz slobodnog udarca, a Neto odbranio, da bi pomenuti golman sjajno spasio veliku šansu za debitanta Gerarda Deulofeua. Ostalo je 2:1.