Jose Veliki : Inter konačno srušio Barcu (VIDEO)

20 Aprila
20:44 2010
Ranije ove sezone Inter i Barcelona su se sastali u grupnoj fazi gdje je susret na San Siru završen bez golova, dok je na Nou Camu Barcelona slavila sa 2:0. Tada su za prvaka Evrope precizni bili Gerard Pique i Pedro, a upravo je ovaj drugi bio taj koji je večeras u 19. minuti još jednom zatresao mrežu Intera.Svoj drugi ovosezonski Interu i ukupno 20. gol u sezoni je Pedro postigao preciznim udarcem sa desetak metara, nakon što je ranije sav posao obavio Maxwell koji se neometano probio po lijevoj strani i namjestio loptu za Pedra. Bez ikakve sumnje dobro iskorištavanje loše postavljene odbrane domaćih.Primljeni gol je razbudio Inter koji je ubrzo zaprijetio preko Lucija koji je na ubačaj Wesleya Sneijdera vrlo loše sa sedam metara šutirao glavom, a nakon još jedne sjajne lopte Sneijdera je u 27. minuti neprecizan bio i Diego Milito čiji je udarac sa lijeve strane završio za malo pored stative gola Valdesa.

Ipak, samo tri minute kasnije je pogodak donijela obrnuta situacija. Tada je Diego Milito na sebe navukao tri igrača i sjajno uposlio usamljenog Sneijdera koji je potpuno smireno i bez puno muke sa desetak metara loptu smjestio u mrežu Barcelone. Tada se igrala 30. minuta i rezultat na semaforu je bio 1:1.I dok je dobro završila prvo, ekipa Josea Mourinha je fantastično otvorila drugo poluvrijeme. Na potpuni preokret Intera se tako čekalo samo do 48. minute kada brzu kontru povlači Sneijder, šalje loptu za Milita, a ovaj asistira za Maicona koji se dobro snalazi i sa par metara smješta loptu u mrežu Barce.Situaciju za goste je nakon drugog gola pogoršao žuti karton zbog kojeg u revanšu neće biti Carlesa Puyola, a potpuni krah su doživjeli u 61. minuti. Još jedna brza kontra u kojoj je Eto'o uposlio Sneijdera koji loptu nešto lošije udara glavom, ali na nju nalijeće Diego Milito i glavom je zapucava za 3:1 svog tima. (Kliker.info-Sportin)