Iznenađenje godine : Baski ponizili veliku Barcelonu (VIDEO)

15 Augusta
05:52 2015

Bilbao7

Pravu katastrofu doživjela je Barcelona u prvom susretu finala Superkupa Španije. Na San Mamesu je Athletic Bilbao savladao Katlonce s uvjerljivih 4:0.Krenulo odlično po domaći tim. Nakon 13 minuta igre su vodili 1:0 i to spektakularnim pogotkom. Marc-Andre ter Stegen je izbacio loptu glavom, do nje je došao Mikel San Jose, te je s pola terena pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0. Minut prije gola, tresla se stativa Barcelone, nakon udarca Javiera Erasa, da bi Barcelona nakon što je primila gol, uspjela da preuzme terensku inicijativu.
Ipak, sve što su napravili je pokušaj Lionela Messija, koji je u nadoknadi vremena sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Iraizoz odlično odbranio. Dobro je Barca otvorila nastavak. Pedro je uzdrmao prečku na otvaranju poluvremena, ali je promašaj kažnjen već u 53. minuti. Aritz Aduriz sjajno glavom pogađa za prednost od 2:0. Devet minuta kasnije novi gol u mreži Ter Stegena. Lošu reakciju odbrane katalonskog tima u pogodak pretvara ponovo Aritz Aduritz za prednost od 3:0. Katastrofa Barcelone nastavljena je u 68. minuti. Alves je skrivio penal, a precizan izvođač najstrožije kazne je Aduriz, koji je tako hat-trickom zaključio pobjedu svog tima. Superkup Španije: Athletic Bilbao – Barcelona 4:0 (San Jose 13’, Aduriz 53’, 62’, 68’)