Istorijski uspjeh za Albaniju: Pregazili Armeniju i plasirali se na prvo veliko takmičenje

12 Oktobra
04:32 2015

Albanija1Šok nakon domaćeg poraza od Srbije nogometaši Albanije brzo su potisnuli jer su samo tri dana poslije u ključnom meču u gostima kod Armenije s uvjerljivih 3:0 pobijedili domaćine i izravno se plasirali na svoje prvo veliko natjecanje u povijesti.Albanija je krenula odlučno i povela je već u devetoj minuti autogolom Hovhannisyana.

U 23. minuti gosti su u Armeniji došli do 2:0 preko Xhimshitija u 23. minuti i tu je zapravo priči bio kraj.Do kraja utakmice Albanci su postigli i treći gol u 76. minuti, a strijelac je bio Sadiku.Portugal je prvo mjesto u skupini samo potvrdio pobjedom u Srbiji 2:1, dok će Danska u dodatne kvalifikacije. U susretu koji nije imao nikakvu rezultatsku važnost golove za Portugal zabili su Nani (5) i Joao Moutinho (78), dok je pogodak za Srbiju zabio Zoran Tošić (65).
Domaćin je utakmicu završio sa desetoricom nakon što je Nemanja Matić dobio crveni karton u 82. minutu zbog prekršaja. Nakon što je izašao iz igre, crveni karton dobio je i Aleksandar Kolarov zbog prigovaranja sucu.Portugal je na koncu prvi sa 21 bodom, Albanija je druga sa 14 bodova, a Danska je treća sa dva boda manje. Srbija na četvrtom mjestu ima četiri boda, a posljednja je Armenija s dva boda.