Istorija u Cincinnatiju ! Đoković kompletirao kolekciju mastersa

20 Augusta
01:51 2018

Novak Đoković je ispisao historiju. Jedan od najboljih tenisera svih vremena prvi je u historiji koji je osvojio Golden Masters.

Pobjedom protiv Rogera Federera u dva seta Novak Đoković je postao prvi igrač u historiji koji je kompletirao sve Masters titule. Konačan rezultat u finalu Masters 1000 turnira u Sinsinatiju bio je 6:4 i 6:4 za nešto više od sat vremena igre.

Sigurniji na svoj servis na početku duela bio je Švicarac, ali je u famoznom, sedmom gemu popustio i to je Nole iskoristo za vodstvo od 1:0.

Slična priča i u drugom setu. Srbijanski teniser u sedmom gemu dolazi do brejka, te lagano privodi meč kraju.

Od početka turnira Đoković nije djelovao toliko ubjedljivo, polako je tempirao formu za samu završnicu. U tom stilu smo i dobili najboljeg Novaka u finalu, koji nije pružio mnogo prilike svom rivalu danas.

Ovom pobjedom Đoković je, uz sve Grand Slam turnire objedinio i sve Masters titule i tako postao prvi teniser u historiji koji se time može pohvaliti.