Istanbul : Shaktar uzeo posljednji Kup UEFA! (VIDEO)

21 Maja
04:21 2009

Nogometaši Shaktara  su u Istanbulu uspjeli savladati Weder iz Bremena rezultatom 2-1, te su postali novi šampioni Kupa Uefa. Ekipa Shaktara je mnogo bolje otvorila susret te već na samom startu bilježimu dobru priliku, Ilsinho je uputio dobar pas do Adriana ali brazilac se nije najbolje snašao te loptu uputio pored stative.U nastavku Werder je zaprijetio preko Baumana da bi malo kasnije, nišanske sprave naštimao hrvatski reprezentativac, Darijo Srna, odlično prizemno šutirao ali gol Werdera u posljednji tren spašava Naldo.U 25. minuti Shaktar zasluženo dolazi do vodstva, ubacio je Rat, a Luiz Adriano ovaj put precizan, na lijep način prebacio je Wissea i pogodio za 1-0 i veliko slavlje ukrajinskih navijača. Nije Werderu trebalo dugo da se vrati u igru, u 35. minuti slobodan udarac izvodi Naldo, prebacuje živi zid a katastrofalno reagira Pyatov i to je 1-1.

Do kraja poluvremena izdvajamo dobru priliku Lewandowskog ali i ovaj put Nijemci su imal sreće.Na samom startu drugog poluvrmena, dva slobodna udarca za Shaktar, prvo Srna a zatim i Jadson ali Tim Wisse oba puta na svom mjestu.U 58. Čigrinskij spašava Shaktar, pravovremeno je reagirao i izblokirao šut Rosenberga.Do kraja utakmice bilo je dosta vatre i na jednoj i na drugoj strani ali nakon regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1-1 pa se otišlo u produžetke.Na početku produžetka, Wisse ponovo brani dobar šut Darija Srne a na drugoj strani opasno je zaprijetio Pizzaro ali rezultat i dalje ostaje nepromijenjen.U 97. minuti sjajan prodor, Darija Srne, još bolji pas do Jadsona koji uspijeva savladati Wissea.Pyatov U 105. minuti odličnom reakcijom spašava svoj gol, dobro je šutirao Pizzaro ali golman Shaktara imao je više sreće.Do kraja utakmice ukrajinci su uspjeli sačuvati 2-1 i tako doći do prvog trofeja kupa UEFA u svojoj historiji.Shaktar će ostati upamćen kao ekipa koja je posljednja osvojila kup UEFA, jer ovo takmičenje od naredne sezone poprima novi oblik koji će se zvati evropska liga.   (Kliker.info-Sportin)