Inter i Manchester City polufinalisti Lige prvaka (VIDEO)

20 Aprila
02:17 2023

Fudbaleri  Manchester Cityja izborili su plasman u polufinale Lige prvaka, nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala u Minhenu u srijedu navečer odigrali 1:1 protiv Bayerna i tako odbranili uvjerljivih 3:0 iz prve utakmice.

City je poveo u 58. minuti golom Norvežanina Erlinga Haalanda, koji je u 38. minuti promašio jedanaesterac, a izjednačio je Joshua Kimmich u 82. minuti iz penala.

Inter se plasirao u finale nakon što je u Milanu s Benficom odigrao neriješeno 3:3, ali je u prvom susretu u Lisabonu pobijedio sa 2:0.

Finale u Istanbulu 10. juna

Za Inter su golove postigli Nicolo Barella (14), Lautaro Martinez (65) i Joaquin Correa (68), a za Benficu Fredrik Aursnes (38), Antonio Silva (86) i Petar Musa (90+5).

U utorak su se Real Madrid i Milan plasirali u polufinale Lige prvaka.

Real će u polufinalu igrati protiv Manchester Cityja, dok će Milan igrati protiv gradskog rivala Intera.

Polufinalni susreti će se igrati 9. i 10. maja, dok su uzvratne utakmice na rasporedu 16. i 17. maja

Finale ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka će se igrati na Olimpijskom stadionu u Istanbulu 10. juna.