I Srbija startala pobjedom u Rusiji : Golčina Kolarova dovoljna za tri boda protiv Kostarike (VIDEO)

17 Juna
19:25 2018

Srbija je pobjedom otvorila vlastito učešće na Svjetskom prvenstvu. U prvom susretu grupe E izabranici Mladena Krastajića savladali su Kostariku.

Prvo poluvrijeme nije serviralo velika uzbuđenja, dijelom i zbog toga što su obje ekipe nešto opreznije ušle u susret. Blagu inicijativu imali su srbijanski fudbaleri, ali bez konkretnijih prilika, izuzimajući škarice Sergeja Milinković-Savića u 36. minuti.

Nakon odmora, igra se ipak rasplamsala. Uspavanu publiku prvo je razdrmala stopostotna šansa Aleksandra Mitrovića u 49. minuti. Napadač Fulhama sam je istrčao pred Navasa, ali kostarikanski vratar je sjajnom intervencijom pokazao zbog čega nosi “jedinicu” u madridskom Realu.

Nešto kasnije, tačnije u 56. minuti, sviran je slobodan udarac na više od 20 metara od gola Kostarike, iskosa, nakon prekršaja nad pomenutim Mitrovićem. Loptu, naravno, uzima kapiten Kolarov i fantastičnim projektilom skida paučinu s Navasovih vrata! Precizno i ubojito. Jedan od najljepših pogodaka dosadašnjeg dijela Mundijala, bez ikakve sumnje.

Do kraja utakmice nije bilo naročito zanimljivo. “Tikosi” su pokušavali stvoriti neke šanse ispred gola Srbije, ali bunker ipak nisu uspjeli probiti, tako da je ostalo minimalnih 1:0 za velika tri boda naših susjeda.

Kostarika – Srbija 0:1 (Kolarov 56.)

KOSTARIKA: Navas, Acosta, Gonzalez, Borges, Duarte, Bryan, Venegas (Bolanos), Calvo, Gamboa, Guzman (Solera), Urena (Campbell).

SRBIJA: Stojković, Tošić, Milivojević, Ivanović, Mitrović (Prijović), Tadić (Rukavina), Kolarov, Milenković, Milinković-Savić, Matić, Ljaljić (Kostić).