I Srbija priredila iznenađenje : Stojković odbranio penal, Nijemci na koljenima (VIDEO)

18 Juna
14:28 2010

Gol odluke za sastav Radomira Antića nakon neugodnog je poraza u prvom kolu protiv Gane (1-0) zabio 29-godišnji napadač Standarda iz Liegea Milan Jovanović u 38. minuti. Pogodio je odlični ljevak nakon vrlo lijepe akcije srbijanskih nogometaša. Milan Krasić ubacio je pred gol s desne strane pronašavši na drugoj vratnici glavu Nikole Žigića. Philipp Lahm i Per Mertesacker bili su prekratki u skoku, a Žigić je pronašao usamljenog Jovanovića na rubu peterca. Mladi njemački golman Manuel Neuer loše je reagirao, ometen možda malo i suncem, te ga je ponajbolji igrač belgijske lige lakoćom matirao. Srbi su trenutačno iskoristili prednost igrača viška na travnjaku, nakon što je samo minutu ranije zbog drugoga žutog kartona isključen njemački napadač Miroslav Klose.Bio je to sedmi crveni karton u 21. utakmici na ovom prvenstvu. Čak i s igračem manje Njemačka bila bolja momčad na travnjaku. Khedira je u posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon kornera pogodio gredu, nakon čega je Kolarov Müllerov pokušaj iz škarica odbio s gol-crte.

Nijemci nisu s igračem manje posustajali u napadima niti u nastavku, u kojem je Lukas Podolski privatizirao utakmicu. Promašio je najprije dva zicera nakon dviju izvanrednih asistencija Mesuta Özila, da bi mu odmah potom, u 60. minuti, golman Wigana Vladimir Stojković obranio 11-erac. Nijemci su kazneni udarac iznudili na nevjerojatan način, nakon što je iskusni branič Manchester Uniteda Nemanja Vidić igrao rukom u 16-ercu na identičan način kao i Zdravko Kuzmanović protiv Gane. Nije bilo u tom potezu nikakva rezona, s obzirom na to da je lopta dolazila iz centaršuta s lijeve strane, a Vidić ju je u zraku jedva uspio dotaknuti. Spasio ga je ipak njegov golman. Nijemci su i nakon toga nastavljali napadati uz puno rizika, pa su do velikih prigoda počeli dolaziti i Srbi. Jovanović je u 67. minuti iz jako dobre situacije pogodio vratnicu, dok je udarac glavom Nikole Žigića sedam minuta kasnije iz izvanredne situacije "liznuo" gredu. Ovom pobjedom Srbija je prekinula niz od pet poraza na Svjetskim prvenstvima. Posljednji je put isti sastav, tada pod imenom Jugoslavija, pobijedio na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine, i to Sjedinjene Američke Države.  (Kliker.info-Sportin)