I Mire se probudio : Pjanić strijelac u pobjedi Lyona nad Montpellierom (VIDEO

28 Augusta
05:27 2011
Vrlo  dobru utakmicu u derbiju četvrtog kola Le Championnata odigrali su nogometaši Lyona. Prvi gol za Lyon u 49. minuti je postigao bh. reprezentativac Miralem Pjanić koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena.Nanijeli su igrači Remija Gardea prvi poraz sezone vodećem Montpellieru, ekipi sa savršenim učinkom (9 bodova) iz prvih triju kola, pobijedivši lidera tabele na svom Gerlandu 2-1.Ključnu ulogu u pobjedi domaćih je odigrao bosanskohercegovački veznjak Miralem Pjanić, koji je u igru ušao s početkom drugog dijela. U 49. je minuti nakon munjevite kontre koju je povukao Gomis, a nakon krasnog ubacivanja Michela Bastosa s desne strane, lijevom nogom iz natrčavanja matirao gostujućeg golmana Pionniera. U 83. je pak minuti, prihvativši još jedno sjajno proigravanje Bastosa na desnom krilu, majstorskom povratnom loptom Pjanić pronašao Jeremyja Pieda koji je povisio na 2-0.

U prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena fantastičnim je udarcem s 30-ak metara utješni pogodak za goste postigao ljevonogi kamerunski igrač, pristigao ovog ljeta iz Lensa, Henri Bedimo.Imali su gosti još fantastičnih prilika, prvenstveno onu odličnog 21-godišnjeg napadača Younesa Belhande u 67. minuti, kada je nakon slaloma kroz odbranu domaćih krasnim udarcem uzdrmao okvir gola. Gol je spasio reprezentativni golman domaćih Hugo Lloris, koji je loptu vršcima prstiju sproveo do grede.Spomenuti je Belhanda u 82. minuti, taman prije drugog gola domaćih, zaradio crveni karton.Garde je na izvjesno vrijeme ostao bez argentinskog napadača Lisandra Lopeza, koji je pri jednome nespretnom građenju u 87. minuti završio utakmicu s izglednom težom povredom članka lijeve noge. Očito je Argentinac iščašio zglob, nakon čega je iznesen s terena na nosilima. To znači da ga na terenu vjerovatno neće biti duže razdoblje.Ovom se pobjedom Lyon vodećem Montpellieru približio na bod zaostatka. (Kliker.info-Totalsport)