Historijski uspjeh Bosne: Pao je Hamburg!

25 Marta
05:23 2007

Rukometaši Bosne su još jednom potvrdili da se s pravom nalaze u polufinalu ovog velikog europskog natjecanja i tijekom cijelog večerašnjeg susreta bili su bolji protivnik i na kraju zasluženo slavili pobjedu od 20:18.
Odlična obrana Bosne predvođena pouzdanim Tahirovićem zadala je mnogo problema njemačkim rukometašima. Najbolji bosansko-hercegovački sportaš u prošloj godini i večeras je potvrdio svoju kvalitetu. Samo u prvom dijelu sa 12 obrana zaključao je vrata Bosne, a rukometeši Bosne su nakon vodstva 9:7 na poluvrijeme otišli s neriješenih 10:10. U samom finišu poluvremena, Roman Pungartnik udarcem iz deveterca namjerno pogađa Stojanovića u glavu zbog čega od portugalskog suca zasluženo dobiva crveni karton. U redovima Bosne u prvih 30 minuta najefikasniji su bili Martinović i Simonović sa po tri zgoditka, dok je u gostujućim redovima to bio Korejenac Yoon sa pet.
Bosna drugo poluvrijeme otvara pogotkom Toromanovića i dolazi do vodstva od 11:10. Nakon 40 minuta igre naši rukometaši imaju prednost od tri pogotka koju bez problema održavaju, a Enid Tahirović je već nakon 50 minuta dohvatio čarobnu brojku od 20 obrana. U 53. minuti neoprezan start Martinovića u lice Hensa, zbog čega dobiva crveni karton i biva isključen. U trenucima kada Bosna igra s igračem manje Harmandić vraća Bosnu na tri pogotka prednosti (19:16), a nešto kasnije i na 20:17. Nakon promašenog sedmerca Bosna na kraju ipak stiže do velike pobjede od 20:18.
Iako je pobjedu svakako ostvarila cijela momčad mora se istaći još jedna čudesna večer Enida Tahirovića koji je utakmicu zaključio sa 23 obrane.
Martinović i Harmandić su završili utakmicu sa po pet pogodaka, slijedio je Simonović sa četiri, dok Nijemciima ostaje jalova utjeha da je najbolji strijelac utakmice, Yoon, dolazi iz njihovih redova.
Više od 6000 gledatelja koji su stvorili fantastičnu atmosferu u Skenderiji ostalo je slaveću uz pjesmu Čudna jada od Mostara grada, a vjerujemo kako će naši rukometaši imati značajnu podršku i na uzvratu koji se igra za sedam dana u Hamburgu.