Griezmann srušio sunarodnjake : Atleticu treći trofej Evropske lige u osam godina (Video)

17 Maja
03:54 2018

Fudbaleri  Atletico Madrida pobjednici su Evropske lige nakon što su u finalnoj utakmici u Lyonu pobijedili Marseille s 3-0 (1-0).Dvostruki strijelac za Atletico bio je Antoine Griezmann (21, 49), gol je zabio i Gabi (89).

Atletico je u ovom takmičenju slavio 2009. i 2011. godine te mu je ovo treći naslov, dok Marseille nije uspio postati prvi francuski klub koji je osvajao Kup UEFA ili Evropsku ligu. Španci su do trijumfa došli posve zasluženo zahvaljujući Francuzu Griezmannu, koji je znalački iskoristio dvije velike greške igrača Marseillea, dok je francuski klub zapravo bio opasan samo u prvih i zadnjih deset minuta utakmice.

Utakmica je počela sjajnom prilikom Francuza nakon što je u 4. minuti Germain primio loptu u šesnaestercu, ali kada je bio sam ispred golmana Oblaka poslao je loptu visoko iznad i pored gola. U 21. minuti katastrofalno je pogriješio veznjak Marseillea Kamerunac Anguissa, koji je na 20-ak metara od svog gola predao loptu Griezmannu, a Francuzu nije bilo teško svladati s desetak metara golmana Mandandu za vodstvo Atletica.

Odlazak u suzama

U 30. minuti je zbog povrede teren u suzama napustio kapiten Marseillea Dmitry Payet. Ostatak prvog dijela protekao je borbeno, na trenutke i grubo – žuti karton dobio je i Vrsaljko, ali bez izrazitih prilika, pa je jedini udarac u okvir gola bio onaj Griezmannov gol.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Atletico je zabio i drugi gol. Opet je strijelac bio Griezmann kome je Koke, nakon što su igrači francuske ekipe opet izgubili loptu na svojoj polovini, dodao preciznu loptu, a napadač Atletica potkopava loptu i ponovno vara golmana.  Atletico je i nakon drugog gola posve pruzeo kontrolu utakmice, pa u 70. minuti udarac Kokea Mandanda vadi ispod prečke, dok je Marseille bio nemoćan.

Tako je bilo sve do 81. minute kada je Mitroglou sjanim udarcem glavom pogodio stativu, a tri minute kasnije udarac Amavija brani Oblak. Minut prije kraja Atletico je potvrdio naslov nakon precizne akcije koji neodbranjivim šutem u “malu mrežicu” okončava Gabi, dok je asistent opet bio Koke.