Goražde : Pobjeda nad Litvom osigurala baraž

17 Januara
04:41 2008

Kolo prije kraja grupne faze kvalifikacija za SP 2009 rukometaši Bosne i Hercegovine pobjedom nad Litvom osigurali su prvu poziciju koja vodi u baraž. Na gostovanje u Litvi izabranici Halida Demirovića mogu putovati kao turisti, misli su sada već usmjerene na potencijalnog protivnika u baražu.Istaći treba frenetično navijanje publike u Goraždu, poslovično nesavladivog Enida Tahirovića, nezaustavljivog Jaškića, Toromanovića…ali na kraju najveće zasluge pripadaju kompletnoj momčadi vođenoj mudrom glavom izbornika Demirovića.Da li su naši rukometaši bili lagano impresionirani atmosferom u dvorani, nezagrijani ili nešto treće ne znamo, ali činjenica je da uvodne minute utakmice u Goraždu nisu bile nimalo ugodne za publiku u dvorani i ispred malih ekrana.Gosti iz Litve puno bolje su otvorili utakmicu i poveli 7:3 nakon čega stvari ipak liježu na svojeo mjesto te BH rukometaši serijom pogodaka ali i obrana Enida Tahirovića preuzimaju vodstvo, koje u prvom poluvremenu doseže do +4 gola da bi se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 18:16. U tom preiodu igre u kojem su se napadi izmjenjivali munjevitom brzinom treba istaći učinak Adnana Jaškića koji je s desnog krila s lakoćom cijepao gostujuću mrežu.Drugo poluvrijeme donijelo je sigurnu igru naših koji nisu ispuštali prednost iz ruku i na kraju slavili uvjerljivu pobjedu od 34:29.  (Kliker.info-Sportin)