Gold Cup : Meksiko posramio SAD

27 Jula
01:17 2009

Reprezentacija Meksika osvojila je petu titulu prvaka Sjeverne Amerike nakon što je večeras savladala domaću reprezentaciju SAD-a rezultatom 5:0. Niko nije očekivao ovakvu sramotu američke ekipe, ali su Meksikanci pokazali da su u ovom trenutku mnogo bolji tim.Pred punim stadionom u New Yorku, 79.156 gledatelja, od čega barem dvije trećine meksičkih navijača, Prvo poluvrijeme proteklo je u bezidejnoj igri oba tima, a onda u drugom pravi spektakl. Gerardo Torrado u 54. minuti dovodi Meksiko u vodstvo iz penala, da bi samo pet minuta kasnije Giovani Dos Santos poviosio na 2:0. Pet minuta kasnije Carlos Vela postiže i treći pogodak za Meksiko, i tu su sve nade Amerikanaca bile pokopane. Jose Castro je u 78. minuti pogodio za 4:0, a u posljednjoj minuti meča Guillermo Franco postavlja konačnih 5:0 za neopisivo slavlje meksičkih navijača. Meksiko je sasvim zasluženo uzeo titulu, jer su tokom cijelog prvenstva igrali najbolje.

MEKSIKO: Ochoa – Castro (Esquel), Pinto, Valenzuela, Magallon – Medina (Vela), Torrado, Costa, Juarez – Sabah (Franco), Dos Santos

SAD: Perkins – Heaps, Goodson, Pearce, Marshall – Rogers, Beckerman (Cronin), Arnaud (Cooper), Holden – Pause  ( Quaranta), Ching  (Kliker.info-SportSport)