Furiozan početak kvalifikacija : Osam laganih komada u mreži Lihtenštajna!(Video)

07 Septembra
19:49 2012

Bez ikakvih problema bh. reprezentacija uvjerljivom 8:1 pobjedom u Vaduzu nad Lihtenštajnom krenula je u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.Početak utakmice nije dao naslutiti da će Zmajevi natrpati mrežu slabašnog domaćina, kojeg je, primjera radi, uspio ranije pobijediti i San Marino, kome je to bila jedina pobjeda u povijesti. Jalovi su bili pokušaji naših momaka u privh 15-ak minuta, a u 17. minuti prva ozbiljnija prilika. Vršajević je dodao do Ibiševića, ovaj prošao po desnoj strani, ubacio u peterac, a Misimović sa svega tri metra loptu glavom prebacio iznad gola.U 25. minuti sjajan centaršut Salihovića s lijeve strane, Džeko glavom sa svega osam metara puca pored gola. Minutu kasnije, otpot domaćih je slomljen. Prizeman ubačaj Salihovića sa lijeve strane, Misimović s nekih 12 metara isprve pogodio donji desni ugao nemoćnog domaćeg golmana.

Pet minuta kasnije, Misimović je postigao svoj drugi gol i prestigao Elvira Bolića na listi najboljih strijelalca bh. reprezentacije svih vremena. Sjajno je Misimović primio loptu, izigrao domaću odbranu i onda zakucao loptu u suprotni ugao Lihtenštajnovog gola. Nedugo nakon toga i Ibišević dolazi do svog prvog gola. Misimović odlično centrira s desne strane, Stuttgartov napadač najviši u skoku i sa osam metara matira Jehlea. Tek je u 35. minuti nemoćni domaćin uzvratio, Burgmeier je pucao s 25 metara, a Begović je siguran. Pet minuta prije kraja, sve je riješeno drugim pogotkom Ibiševića. Salihovićeva druga asistencija, Ibišević opet siguran u skoku, ovoga puta s pet metara udaljenosti pogađa mrežu domaćina.U finišu prvog dijela i Vršajević je strijelac u svom debiju, ali je pogodak opravdano poništen. Na otvaranju drugog dijela Džeko postiže svoj 22. gol u dresu bh. reprezentacije za visokih 0:5. Džeko je pucao u 52. minuti, Felhe ovaj put odbranio.

Erne je dobro zaprijetio Begoviću u 58. minuti, a a tri minute kasnije Lihtenštajn postiže pogodak. Christen je iz drugog pokušaja uspio matirati našeg čuvara mreže.Neočekivano smo primili pogodak, ali samo tri minute kasnije uzvraćamo šestim pogotkom. Korner je izveden s desne strane, lopta na kraju došla na glavu Džeke, koji je pucao, dva igrača Lihtenštajna prekasno izbacili loptu, jer je ona već prošla gol-liniju. I kada smo svi mislili da je sve gotovo, nova dva pogotka u mrežu domaćina. U 81. minuti Džeko postiže hat-trick i postaje najbolji strijelac BiH svih vremena sa 24 pogotka! Ibišević ga je nesebično uposlio, a napadač Manchester Cityja bez većih problema pogodio. U 83. minuti Vršajević je ubacio s desne strane, Ibišević primio loptu u petercu domaćih, oslobodio se dva svoja čuvara i pogodio za svoj hat-trick i konačnih 8:1!Hat-trickovi Ibiševića i Džeke, Dijamant je postao najbolji strijelac reprezentacije svih vremena, Misimović se izjednačio s Bolićem, najuvjerljivija pobjeda u povijesti naše reprezentacije. Bolje nije moglo početi. (Kliker.info-SportSport)