Furija furiozno “razvalila” Ruse

11 Juna
01:44 2008

U odličnoj nogometnoj predstavi u Innsbrucku, prvom susretu u skupini D na Europskom prvenstvu, Španjolska je porazila Rusiju s 4:1. Hat-trick za Španjolce postigao je David Villa (20., 44., 75.) dok je susret svojim golom u 90. minuti zaključio Fabregas u 90. minuti. Strijelac jedinog gola za Rusiju bio je Pavlyuchenko u 86.
Iako se pobjeda ‘furije’ doima glatkom, rezultat je puno uvjerljviji od realnog stanja stvari na terenu. U obostrano otvorenoj utakmici Španjolsku u vodstvo dovodi Villa. Torres je nesebično poslužio kolegu u 20. minuti, a ovom nije bilo teško zatresti mrežu.

Samo dvije minute na drugoj strani Žirjanov pogađa vratnicu, a u 42. Pavljučenko je uzdrmao gredu! U 44. minuti neiskorišteno kažnjava Villa. Capdevilla je poveo akciju, dodao Xaviju koji savršeno poslužuje napadača Valencije za kojim se otima pola Europe, 2:0.

U drugom poluvremenu Španjolci su se ‘zgusnuli’ u sredini terena te čekali priliku iz kontre ili prekida. Pokušaj Sene glavom nakon kornera u 66. minuti obranio je Akinfejev.

U 75. minuti i treći pogodak Ville. Poslužio ga je Fabregas, a trenutačno prvi strijelac Prvenstva prevario je jednog ruskog braniča i gurnuo loptu u mrežu. Na drugoj strani, Pavljučenko je najprije zamalo neprecizan u 81. minuti, dok u 85. uspjeva matirati Casillasa.

Nakon kornera glavom je zakucao loptu u Casillasovu mrežu. Konačnih 4:1 postavio je Fabregas u 90. minuti. Udarac Cazorle obranio je Akinfejev, a odbijenu loptu Fabregas je glavom smjestio u mrežu za rezultatski najuvjerljiviju pobjedu Španjolske na Europskim prvenstvima.

U 20:45 drugi susret u skupini D, posljednji u prvom krugu natjecanja na Euru, igraju Švedska i Grčka.