Francuzi prizemljili domaćine : Ukrajina pala za tri minuta (VIDEO)

15 Juna
18:41 2012
Francuska je u 2. kolu natjecanja skupine D relativno lako svladala Ukrajinu s 2:0 i stigla na korak od prolaska u četvrtfinale Eura 2012. ‘Pijetlovi’ su dugo, gotovo sat vremena, lomili Ukrajince, raznim taktikama nastojali probiti čvrsti obrambeni zid jednog od domaćina Europskog prvenstva, a to im je na kraju uspjelo početkom drugog poluvremena, kad su prvo Menez u 52. minuti, a zatim četiri minute kasnije i Cabaye, pogodili za veliki šok od kojih se Ukrajinci više nisu oporavili.
Francuska je u petak popodne igrala puno bolje nego protiv Engleza, napadala je okomitije, napadači su imali puno više upotrebljivih lopti, a dojam je da su ključne uloge u pobjedi imali Franck Ribery i Karim Benzema, uz svesrdnu pomoć Samira Nasrija. Upravo prva dvojica spomenutih posve su podbacili kontra ‘gordog albiona’.
Ukrajinci su nakon poraza od Francuske u priličnim problemima kad je u pitanju drugi krug Eura. Odlučujuću utakmicu igrat će u utorak i to protiv Engleza za koje će konačno zaigrati i Wayne Rooney i morati će odigrati puno bolje nego protiv Francuza ukoliko žele pobijediti. Oslanjanje na genijalnost Andrija Ševčenka bilo je dovoljno protiv Švedske, no već protiv Francuske želje domaćih navijača nisu se ostvarile. Francuska je, dakle, relativno lako stigla do prve pobjede na Euru, no unatoč skupljena četiri boda morati će odigrati najmanje remi sa Švedskom u posljednjem kolu. U suprotnom, četvrtfinale neće vidjeti, što bi po svemu bilo veliko  iznenađenje. (Kliker.info-Sportin)