Bosna i Hercegovina – Belgija 1 : 1 : Dobra partija Zmajeva i zasluženi remi protiv odličnih Crvenih đavola

13 Oktobra
23:00 2014

belgijabih6U sjajnoj utakmici Bosna i Hercegovina i Belgija su podijelili bodove odigravši 1:1.Već u trećoj minuti prva dobra prilika za belgiju. Defour je šutirao a Begović brani. Četiri minute kasnije Hazard prolazi Mujdžu i ubacuje a Lukaku puca ravno u Begovića.Prvu priliku Bosna i Hercegovina je imala kada je Bešić šutirao sa dvadeset metara a golman Belgije je bio siguran.U 25. minuti MUjdža je sjajno oduezo jednu loptu Edenu Hazardu i dodao do Džeke koji pronalazi Sušića. Igrač Hajduka šutira sa nekih 20-ak metara ali lopta odlazi preko gola Ciurtoaisa. Samo minut kasnije dobru priliku su imali i Belgijanci, kada je Kompany nakon jednog kornera šutirao glavom preko gola Begovića.Naši momci do vodstva dolaze u 28. minuti. Medunjanin je dodao loptu do Sušića koji sjajno proigrava Pjanića koji ubacuje za Edina Džeku a naš kapiten na sjajan način postiže svoj 38. gol u najdražem dresu.

Nakon vodećeg gola ponovo je Džeko u 32. minuti sjajno šutirao iz voleja ali je Courtois odbranio. Vertongen je u 35. minuti šutirao snažno iz slobodnog udarca ali je Begović iz drugog pokušaja uspio uhvatiti loptu. Zatim je pokušao i Defour ali je naš golman ponovo bio na mjestu.Tri minute prije kraja prvog poluvremena nova dobra prilika za goste. De Bruyne je gurno sjajno loptu u prostor za Lukakua koji je dobro šutirao ali je Begović sjajnom intervencijom spasio našu mrežu.Drugo poluvrijeme počelo je sjajnom prilikom za Belgiju. Alderweireld se sjajno ubacio u naš kazneni prostor poslao jednu loptu prema našem golu koja je prošla i Begovića, ali je Sušić bio na mjestu i izbacio je u korner.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu gosti dolaze do izjednačenja. Nainggolan je šutirao sa 16 metara lopta je išla prema Begoviću koji je katastrofalno intervenisao i lopta je umjesto u njegovim rukama završila u golu.Naši Zmajevi su imali dobru priliku u 56. minuti. Pjanić je izveo jedan slobodnjak sa lijeve strane. Lopta je u gužvi u petercu gostiju došla do Džeke koji je šutirao pored gola. Dvije minute kasnije nova fenomenalna prilika za naš tim. Medunjanin je majstorski uposlio Pjanića koji izlazi sam ispred Courtoisa. Uspio ga je driblati, a kada je šutirao Kompany je loptu sa gol linije vratio u teren.

Nakon tačno sat vremena igre Zmajevi su imali novu dobru priliku. Mujdža je prošao po desnoj strani, ubacio za Džeku koji šutirao glavom a Courtoais krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Nakon kornera Džeko vraća glavom loptu do Medunjanina koji sa šesnaest metara šutira pored gola.Nakon toga Belgijanci su preko Dfoura propustili dobru priliku. U 74. minuti Pjanić je pokušao iz slobodnjaka ali je lopta otišla pored gola.

Nakon toga Belgijanci su preuzeli incijativu a u 77. minuti De Bruyne je išao sam prema Begoviću ali je Lulić uklizao u posljednji čas i loptu izbacio u konrer. Tri minute nakon toga Ibišević je sjajno ubacio pred gol Belgije, ali je odbrana Belgije krajnjim naporom poslala loptu u korner.U 83. minuti Belgija je imala novu dobru priliku, pokušao je Mertens, ali je lopta otišla pored gola. U posljednjim minutama Zmajevi su izveli par kornera, međutim ostalo je 1:1.Na kraju obzirom na prikazano može se reći da je remi najrealniji rezultat ovog meča.

Bosna i Hercegovina – Belgija 1:1

Stadion: Bilino polje; Gledalaca:15.000; Sudija: Luca Banti (Italija); Strijelci: Džeko 28’ (BiH); Nainggolan 51’ (Belgija); Žuti karton: Kompany (Belgija)

Bosna i Hercegovina: Begović, Mujdža, Šunjić, Hadžić, Lulić, Besić, Medunjanin, Pjanić, Sušić (od 71. Višća), Ibišević, Džeko.

Belgija: Courtois, Alderweireld, Kompany, Lombaerts, Vertonghen, Defour (od 76. Fellaini), Nainggolan, De Bruyne, Lukaku (od 58. Mertens), Origi, Hazard.