Evropska liga : Remi Sarajeva i rumunskog Cluja (Video)

21 Augusta
04:58 2009

Fudbaleri Sarajeva nastavljaju evropski san ove sezone u Evropskoj ligi. Bordo tim je večeras na stadionu Koševu u veoma dobroj predstavi pokazao da se sasvim ravnopravno može nositi sa protivnicima iz Rumunije.Krajnji rezultat je glasio 1:1, a da su bordo fudbaleri i pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Ipak, bez obzira na sve, ovo je rezultat koji ostavlja sasvim dovoljno nade uoči revanša za sedam dana u Cluju.Otvaranje prvog poluvremena pripalo je gostujućim fudbalerima, koji su na travnjaku stadiona „Asim Ferhatović Hase“ na Koševu u prvih dvadesetak minuta izgledali mnogo bolje i opasnije. Kruna nešto bolje igre došla je u 19. minuti kada je Dani pogodio mrežu iza Muhameda Alaima za 1:0 u korist gostiju iz Rumunije.Međutim, nakon primljenog gola, a nošeni frenetičnom podrškom sa tribina, fudbaleri Sarajeva zaigrali su mnogo bolje.

Najbolju priliku za bordo sastav propustio je u 33. minuti Damir Hadžić, koji je izbio sam pred golmana Nuna Clara, koji je nekako uspio loptu odbiti od stativu.Do kraja prvog poluvremena domaći fudbaleri Sarajeva imali su blagu terensku inicijativu na sredini terena, ali naš predstavnik mudro se nije potpuno otvorio Cluju, jer bi to otvorilo prostor opasnim napadačima rumunske ekipe, te se pri rezultatu 0:1 i otišlo na odmor.Ako je možda neko mislio da će domaći pasti u nastavku, grdno se prevario. Izabranici trenera Mehmeda Janjoša u drugih su 45 minuta krenuli mnogo ofanzivnije ka golu Cluja i gol je doslovno visio u zraku.Domaći su fudbaleri mnogo bolju igru i terensku inicijativu krunisali golom u 77. minuti, strijalac je bio Damir Hadžić, a tribine stadiona Koševu su eksplodirale.Naš je predstavnik u Evropskoj ligi do kraja susreta, doslovno u posljednjim trenucima meča imao priliku i za pobjedu, ali je sjajni portugalski golman na golu Cluja, Nuno Claro u posljednji čas intervenisao.Sve u svemu, odlična predstava bordo tima sa Koševa, koje nastavlja sa iznenađenjima ove sezone u Evropskoj ligi. Sarajevo nije pretrpilo poraz, pa je u uzvratu u Cluju za sedam dana i dalje sve moguće.

Sarajevo – CFR Cluj 1:1

Strijelac: 0:1 Dani 19. minuti – 1:1 Hadžić u 77. minuti.

SARAJEVO – Stadion Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: Žuti kartoni: Hamzagić (FK Sarajevo)
FK SARAJEVO: Alaim, Dudo, Torlak, Ihtijarević /Janjoš od 71. minute/, Muminović, Avdić /Pliska od 82. minute/, Džakmić, Rizvanović, Belošević, Janjoš /Hamzagić od 63. minute/, Hadžić. Trener: Mehmed Janjoš.
CFR CLUJ: Nuno Claro, Tony, Panin, Peralta /Andreo Leao od 73. minute/, Alcantara, Kone, Juan Culio, Cacu, Mara /Edimar od 64. minute/, Dani, Aparecido /Traore od 77. minute/. Trener: Antonio da Conceição Da Silva Oliveira.
Sudija: Robert Malek /Poljska/.  (Kliker.info-SportSport)