EP u karateu : Eldina Maslo iz Konjica , evropska prvakinja u juniorskoj konkurenciji

06 Februara
20:46 2010

Prvog dana takmičenja na 37. evropskom prvenstvu u karateu za juniore, kadete i mlađe seniore (U-21) u turskom Izmiru, reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je tri medalje – zlato i dvije bronze.Titulu evropske prvakinje u juniorskoj konkurenciji osvojila je Eldina Maslo u kategoriji do 53 kg. 16-godišnja članica Karate kluba Bošnjak iz Konjica izborila je najsjajnije odličje pobjedama u pet borbi. Bronzana odličja osvojile su juniorka Aida Fišić, također članica Bošnjaka, u kategoriji do 59 kg, i kadetkinja Iva Klepić iz mostarskoge Neretve, do 47 kg. Za mlade Konjičanake Eldinu Maslo i Aidu Fišić to su nova odličja s najvećih međunarodnih takmičenja nakon što su u novembru prošle godine bile bronzane SP-a za juniorke u Maroku.U nedjelju su na programu borbe u konkurenciji mlađih seniora i seniorki do 21 godine. Boje BiH branit će Marinko Raić (kategorija do 68 kg), Nermin Potur (-78 kg) i Adnan Ibrić (+78 kg), te Una Halilagić (-53 kg), Lana Đidić (-61 kg) i Amila Fazlić (+60 kg).  (Kliker.info-Fena)