El Classico: Real ponizio Barcelonu u najvećem španjolskom derbiju (VIDEO)

08 Maja
10:48 2008

Kao da nije bilo dovoljno što su već prije El Classica morali priznati da je Real Madrid bolji, nogometaši Barcelone su morali doći na Santiago Bernabeu, pozdraviti nove prvake, a zatim i doživjeti težak poraz. Kraljevski klub je slavio sa sigurnih 4:1, uz pogotke Raula, Robbena, Higuaina i Van Nistelrooya, a Katalonci su još i dobro prošli… Slavlje novog naslova prvaka, do ranih jutarnjih sati ponedjeljka, nije opilo nogometaše Real Madrida već su dočekali najveće rivale, igrače Barcelone, pričekali da ih Katalonci pozdrave u špaliru, a zatim ih ispratili s četiri pogotka u mreži Valdeza. Španjolsku tradiciju, da gosti pozdrave nove prvake na njihovom prvom domaćem susretu, nogometaši Barcelone bi najradije ugasili ove sezone. Međutim, nisu mogli izbjeći obvezu pozdravljanja nogometaša Real Madrida, a dodatne neugodnosti su preživljavali u 90 minuta nogometa. Madrižani su već nakon prvih 45 minuta imali velikih 2:0, ponajviše zahvaljujući iskusnom Raulu, koji je u 14. minuti pogodio nebranjeni dio Valdezove mreže sa 16 metara. Nadovezao se Arjen Robben u 22. minuti, koji posprema iza leđa Barceloninog vratara odličan ubačaj Gutija. Nastavak najvećeg španjolskog derbija donio je i nastavak dominacije domaćina. Dok je trener Katalonaca, Frank Rijkaard, izgledao izgubljeno i pokislo (doslovno i metaforički), Real je preko Diarre, Marcela i Robinha nastavio bombardirati nemoćnog Valdeza. Treći pogodak za Real postigao je heroj iz Pamplone, Higuain, u 63. minuti nakon što je Diarra promiješao lijevi dio Barcelonine obrane i odlično ubacio, a mladi Španjolac matirao već tad frustriranog Victora Valdeza. U 79. minuti, dvojac koji je ušao s klupe, Robinho i Ruud van Nistelrooy, dovršili su posao. Brazilac je probio po desnoj strani Realovog napada te ubacio, ali lopta pogađa Carlosa Puyola i sudac bez premišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je nizozemski napadač, a samo par trenutaka poslije Real je imao još jedan "zicer" kojeg je zaustavio Valdez. Barcelona je već u 82. minuti mogla postići počasni pogodak, ali odličnu akciju Messija, zaustavlja Iker Casillas i odrađuje svoj dio posla u velikoj pobjedi i potvrdi dominacije u La Ligi. Isti dvoboj ponovio se u 86. minuti, ali ponovno španjolski vratar izlazi kao pobjednik. Ipak, spasa za Casillasa nije bilo u 87. minuti kada ga matira Thierry Henry za konačnih 4:1. (Kliker.info-VL)