El Clasico : Majstorije Ville i Messija spasile Barcelonu! Real ‘letio’, a opet nije slavio (Video)

15 Augusta
02:52 2011

U prvoj utakmici Španjolskog superkupa igranom na Santiago Bernabeuu, domaćin Real Madrid i Barcelona odigrali su bez pobjednika 2-2. Real Madrid ostavio je puno bolji dojam nego prošle sezone kada su u svakoj utakmici uglavnom bili u podređenom položaju, te je izgledalo kao da se Barcelona s njima poigrava. U prvome ogledu u novoj sezoni slika je bila potpuno drugačija. Iako nisu slavili, nogometaši Real Madrida izgledali su puno bolje na terenu od Barcelone koju je majstorija Davida Ville i nespretnost obrambenih igrača Reala ostavila na životu uoči uzvrata na Camp Nouu.Realu nije dugo trebalo da se razmaše na terenu i francuski nogometni reprezentativac Karim Benzema imao je prvu veliku priliku u devetoj minuti utakmice kada je glavom gađao suprotni kut Barceloninog vratara Valdesa, ali je ovaj uz krajnje napore uspio iščupati loptu sa same gol linije. No, nije se dugo čekalo na otvarajući pogodak koji je stigao već u 13. minuti, a strijelac je bio Mesut Özil nakon dobrog upošljavanja već spomenutog Benzeme.

Cristiano Ronaldo pokušao je dvije minute kasnije s ruba šesnaesterca savladati vratara katalonske momčadi, ali je Valdes obranio njegov udarac.U 36. minuti utakmice Barcelona je izjednačila fenomenalnim pogotkom Davida Ville, iskosa, u desni gornji kut nemoćnog Ikera Casillasa. Na samom kraju prvog poluvremena, nakon pogreške Realove obrane najbolje se snašao Argentinac Lionel Messi koji je poslao loptu pored vidno iznerviranog vratara Reala koji nije mogao vjerovati da je njegova obrana po tko zna koji put na taj način propustila najboljeg igrača svijeta da zabije pogodak.No, samo osam minuta trajala je tuga i muk navijača "kraljevskog kluba", jer je već u 54. Xabi Alonso nakon jedne povratne lopte s ruba šesnaesterca, malo iskosa, neobranjivo plasirao loptu u donji desni kut Barcelonina gola. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a trener katalonskog diva Joseph Guardiola može biti puno zadovoljniji s rezultatom uoči uzvrata koji je na rasporedu već za tri dana na Camp Nouu. (Kliker.info-JL)