El Clasico : Golom Ibrahimovića Barcelona slavila u velikom derbiju (VIDEO)

29 Novembra
21:41 2009

Nakon devedeset minuta sjajne igre u najvećem svjetskom derbiju Barcelona je slavila sa 1:0. Jedini gol na utakmici dijelo je Zlatana Ibrahimovića.Prvo poluvrijeme je završilo bez golova. Real je bolje otvorio utakmicu. Manuel Pellegrini je odlično postavio taktiku svog tima. Odlično posloženi igrači Reala stajali su vrlo dobro na terenu pokrivajući svaki dio terena. Igrači Barcelone nisu mogli da razviju svoju poznatu igru. Manuel Pellegrini je odlučio na klupi ostaviti Benzemu i Raula, dok u redovima Barcelone nije počeo Zlatan Ibrahimović. Uprkos najavama da neće igrati utakmicu su počeli i Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Nije bilo mnogo prilika, tek po jedna prava s obe strane. Real je imao najbolju prilku na utakmici u 20. minuti kada je Kaka odlično probio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor Barcelone, uposlio Ronalda koji puca ravno u Valdesa i ostaje 0:0. Do kraja prvog poluvremena tempo igre malo je opadao. Barcelona se sve više otvarala, ali su im sve akcije završavale na trideset metara od Casillasovog gola. Posljednjih petnaestak minuta prvog dijela utakmicu je malo pokvario sudija koji je donio nekoliko nerazumnih odluka na štetu oba tima. Drugo poluvrijeme je Real počeo s dvije odlične prilike. Prvo je Ronaldo odlično u šesnaesterac izbacio Higuaina koji odlično vara Piquea, ali se u posljednji trenutak postavio Puyol i spriječio čist gol.

Nakon toga je Real preko Ronalda imao još jednu vrlo dobru priliku. Pepe Guardiola je napravio jednu logičnu izmjenu. Umjesto nervoznog Henryja na teren je poslao Zlatana Ibrahimovića i to se isplatilo u 56. minuti. Sjajno je s desne strane ubacio Dani Alves i na petercu poslužio Zlatana koji snažno ljevicom matira Casillasa.arcelona je u 62. minuti ostala s deset igrača nakon što je Sergio Busquets zaradio drugi žuti karton zbog namjernog igranja rukom. Tri minute kasnije Pellegrini se odlučio na izmjenu. Umjesto nedovoljno spremnog Ronalda na teren je poslao Benzemu. Igrač više na terenu dao je malo krila Realu koji je napravio nekoliko vrlo dobrih akcija, ali nije bilo prave završnice. U posljednjih dvadeset minuta igre Pellegrini se odlučio na potpunu ofanzivu, pa je umjesto braniča Arbeloe u igru poslao Raula. Real je napravio dvije vrlo dobre prilike nakon kornera. Oba puta je s desne strane ubacio Kaka, a prvi put se nije dobro snašao Benzema, a drugi put Raul. Benzema je promašio gol Barcelone sa samo pet metara. Sudija je u posljednje dvije minute izjednačio brojčano stanje igrača na terenu dodijelivši drugi žuti karton za Lassanu Dijarru nakon grubog starta nad Messijem. Barcelona je uspjela izdržati napade madridskog kluba i upisati novu pobjedu. Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje domaćih navijača.  (Kliker.info-SportSport)