El Clasico : Barcelona deklasirala Real u Madridu i plasirala se u finale Kupa (Video)

28 Februara
03:56 2019

Fudbaleri Barcelone plasirali su se u finale Kupa Kralja nakon što su u revanš susretu na Santiago Bernabeu savladali Real Madrid sa 0:3. U prvom meču na Nou Campu bilo je 1:1.

Kraljevski klub je dominirao u prvom dijelu i propustio je nekoliko dobrih šansi. Vinicius je imao nekoliko solidnih pokušaja, a prava uzbuđenja vidjeli smo u finišu prvog dijela. U 37. minuti Vinicius je pronašao Benzemu koji je bio sam pred Barceloninim golom, ali Ter Stegen je sjajno odbranio.

Samo minutu kasnije Vinicius je promašio nevjerovatnu šansu. Primio je loptu na petercu, ali je poslao preko gola i na odmoru se otišlo početnim rezultatom.

Barca je tek sporadično prijetila i čekala je svoju šansu, a prvu pravu je iskoristila. U 50. minuti Dembele je sjajno proigrao Suareza, a urugvajski napadač je majtorski iz prve šutirao i matirao Navasa za 0:1.

Real je nakon toga bacio sve karte u napadu. Reguilon je u 62. minuti pokušao glavom, ali bravurozno je odbranio Ter Stegen. U 68. minuti Vinicius je izveo pravu minijaturu, ali u posljednji čas je izblokiran i lopta je otišla malo pored gola.

Već u narednom napadu Katalonaca bilo je 0:2 i sve je riješeno. Ponovo je Dembele sve uradio po desnoj strani, ubacio je na drugu stativu, a u želji da spasi gol Varane je loptu poslao u vlastitu mrežu. Ni to nije bilo sve, jer je Suarez u 72. minuti izborio penal, te je sam preuzo odgovornost i povisio na 0:3.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Barca još jednom deklasirala najljućeg rivala na njihovom terenu i plasirala se u finale Kupa.