Edin Džeko i Građani slave titulu: Manchester City je prvak Engleske! (VIDEO)

11 Maja
22:13 2014
Manchester City's Kompany celebrates with the English Premier League trophy following their soccer match against West Ham United at the Etihad Stadium in ManchesterFudbaleri Manchester Cityja novi su prvaci Engleske! U posljednjem kolu Premiershipa Građani su na Etihadu savladali West Ham United sa 2:0 i tako zadržali dva boda prednosti na vrhu tabele.Golove za drugi naslov Cityja u tri godine postigli su Samir Nasri u 39. i Vincent Kompany u 49. minuti. Edin Džeko igrao je do 69. minute kada ga je zamijenio Fernandinho. Džeko je sjajnu sezonu završio sa 27 pogodaka, od čega je 16 postigao u Premiershipu.Iako se danas nije upisao u strijelce, on je svoje odradio u prethodne dvije utakmice čime je praktično i donio titulu na Etihad – protiv Aston Ville i Evertona postigao je četiri pogotka.
U izjavi nakon utakmice Dijamant je  izrazio zadovoljstvo zbog osvojene titule .
”Osjećam se dobro, nevjerovatno, druga titula u tri godine, nevjerovatno dostignuće, kao u srijedu pokušali smo da postignemo rani gol, mislim da smo se čitavu utakmicu samo mi pitali.Osjećam se dobro, nevjerovatno, druga titula u tri godine, nevjerovatno dostignuće, kao u srijedu pokušali smo da postignemo rani gol, mislim da smo se čitavu utakmicu samo mi pitali”, kazao je naš napadač.
U Ligu prvaka plasirali su se još i Liverpool, Chelsea i Arsenal.Najveći gubitnik je Liverpool. Iako se četiri kola prije kraja činilo da će prekinuti post i konačno osvojiti titulu koju čekaju od ljeta 1990, Redsi su u samo dvije utakmice sve uprskali.Sezonu u Engleskoj obilježio je i pad najtrofenije ekipe – Manchester Uniteda. Crveni đavoli nisu se snašli po odlasku Alexa Fergusona, te sezonu završavaju tek na sedmoj poziciji.Iz lige su ispali Cardiff City, Fulham i Norwich City.Everton i Tottenham igrat će Ligu Evrope, bez koje je ostao Manchester United. (Kliker.info-agencije)