Džeko donio nafaku Manciniju – City pred osvajanjem titule!(VIDEO)

06 Maja
15:59 2012

Fudbaleri Manchester Cityja mučili su se sve do 70. minuta utakmice na gostovanju kod Newcastlea. A, onda menadžer Roberto Mancini na teren šalje onog kojeg u zadnje vrijeme, nepravedno, stalno drži na klupi! Pogađate, uvodi našeg Edina Džeku, a sa terena povlaći Carlosa Teveza. I samo što je napadač BiH kročio nogom na teren „građani“ su uspjeli zabiti za minimalnih, ali velikih 1:0. Poslije izvanredne akcije Yaya Toure pogađa donji lijevi ugao gola domaćih. U 89. minutu isti igrač, nakon kontre, daje i drugi gol za goste, pa je od tada i definitivno jasno – Manchester City novi je prvak Engleske ukoliko narednog vikenda kući pobijedi QPR. Bila bi im to prva titula poslije 44 godine.Ispostavilo se 2:0 bio je konačan rezultat utakmice u kojoj je Džeko još jednom pokazao koliko je opasan, i to u samo nekoliko situacija za 20-ak mnuta Mancinijeve „milostinje“.(Kliker.info-SC)