Dvostruko slavlje Engleza

11 Aprila
09:59 2007

Manchesterov ‘Teatar snova’ momčad Rome odsad će zvati ‘Kuća strave’. Jer samo 11 minuta trajala je nada, a već nakon 19 minuta bilo je potonuće.Manchester United pustio je u uvodnim minutama Romu da izađe, da napadne i onda je potopio. U 19. minuti bilo je već velikih 3:0 za United. Michael Carrick (11.), Alan Smith (17.) i Wayne Rooney (19.) eliminirali su Rominu prednost i sve tvrdnje kako je jaka u kontrama pale su u vodu.Rimljani će se dugo sjećati Manchestera, takav potop Talijana, kad imaju prednost (2:1 iz prve utakmice) teško je prizvati u sjećanje.  Trener Rome Luciano Spalletti sve je krivo postavio: visoka obrana i igra na polovici Engleza.Kakva greška! I pri kraju poluvremena i Cristiano Ronaldo (44. minuta) je poslao pod tuš Rimljane.  U drugom dijelu nade više nije bilo. Debakl je povećao Ronaldo u 49. minuti svojim drugim, a petim Manchesterovim pogotkom, pa Carrick šestim (60. minuta).Nezapamćen debakl u četvrtfinalu Lige prvaka! Uzalud pogodak De Rossija za Romu u 69., utjehe nije moglo biti., a tugu gostiju produbio je Evra, za konačnih 7:1 pogodio je u 81. minuti.U Valenciji je bilo napeto: nakon 1:1 u prvoj utakmici u Londonu, Chelsea je stigla u Španjolsku s nadom da će u Ligi prvaka ipak uhvatiti polufinale, pa i otići do kraja.Fernando Morientes, upitan za nastup prije susreta, dočekao je priliku, sjela mu je lopta na nogu i zatresao je mrežu Petera Čecha u 33. minuti, a Mourinho se uhvatio za glavu. ‘Aspirin’ mu je ponudio Andrij Ševčenko, pospremio je loptu u mrežu Canizaresa u sedmoj minuti drugog dijela. I sve je u tom trenutku bilo na početku.A onda je Essien udarcem iskosa prevario loše postavljenog Canizaresa i u posljednoj minuti odveo Chelsea u polufinale i dvostruki sinoćnji trijumf Engleza.  (kliker.info/Večernji list)