Dva gola Dojamanta : Čudesni Džeko rasplakao Napulj (Video)

04 Marta
02:54 2018

Ekipa Rome slavila je nevjerovatnim rezultatom 4:2 u derbiju protiv Napolija na gostovanju, i tako znatno umanjila šanse Nebeskoplavih za osvajanje titule. Na svom vrhuncu večeras bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Džeko.

Maestralni bh. reprezentativac je postigao dva prelijepa gola, a posebno se izdvaja drugi u finišu susreta, a osim toga bio je zapažen i u odbrani, te je prilikom jednog kornera izbacio loptu sa gol-linije.

Odlično je počelo za domaće. Već u šestoj minuti Lorenzo Insigne pogađa za vodstvo Napolitanaca, ali za minut Roma odgovara poravnanjem koje je donio Cengiz Under. Napoli je nastavio sa napadima, ali je onda sve ‘presjekao’ Džeko koji je lijepo glavom pogodio za 1:2. To je bio i rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu Napoli je nastavio napadati, a Roma postizati pogotke. Igrao se 58. minut kada je Džeko sa svoje gol-linije glavom izbacio loptu, te tako spasio svoj tim poravnanja.

Pobjedu gostima ovjerio je Dijamant u 73. minuti. Namjestio se na lijevu nogu i spektakularno pogodio za 1:3, čime je ova utakmica dobila i pobjednika. Tačku na susret stavio je Perotti golom deset minuta prije kraja.

Domaći su postigli jedan pogodak u nadoknadi, ali on nije imao nikakvu važnost za konačan ishod. Strijelac je bio Dries Mertens. Ovim porazom Napoli je znatno sebi zakomplikovao situaciju, pošto Juventus trenutno ima dva boda manje, ali i utakmicu manje na svom terenu protiv Atalante.