Dostojan oproštaj u Orebru: ŠVEDSKA – BIH 27:25

22 Januara
03:28 2007

Dvorana u Orebru bila je ispunjena navijačima Bosne i Hercegovine tako da su se naši rukometaši osjećali kao u Visokom. Šveđani su bolje ušli u utakmicu i odmah napravili prednost 7:2 nakon, a nešto kasnije i 14:8 da bi se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 16:10 u njihovu korist. Krajem prvog dijela atmosfera u dvorani se naelektrizirala nakon par sumnjivih odluka ruskog sudačkog para što je rezultiralo crvenim kartonom Toromanovića i žutim za izbornika Demirovića. Drugo poluvrijeme BH rukometaši prave seriju 4:0 i stižu na 17:14. Šveđani još jednom odlaze na +4 da bi se ušlo u neizvjesnu završnicu. Najprije su Rusi poništili ispravan cepelin Doborca. Nakon toga domaći igraju samo sa tri igrača i BH rukometaši propuštaju priliku za izjednačenje da bi u narednoj kontri Doder iz kornera zabio za 26:24.  Utakmica završava rezultatom 27:25 u korist domaće momčadi, a rukometaši Bosne i Hercegovine mogu biti zadovoljni svojom prezentacijom u ovom ciklusu kvalifikacija ali ostaje žal zbog lošeg 2. poluvremena u Visokom i ždrijeba koji nije imao milosti nego nam dodijelio najtežeg mogućeg protivnika.