Donamo i Crvena zvezda u Ligi prvaka : Amer Gojak junak Modrih (VIDEO)

28 Augusta
03:12 2019

Fudbaleri  zagrebačkog Dinama i beogradske Crvene zvezde večeras su potvrdili plasman u grupnu fazu Lige evropskih  prvaka .

„Modri“ su na gostovanju, u revanš utakmici doigravanja, igrali 1:1 protiv norveškog Rosenborga i odbranili prednost od 2:0 sa Maksimira iz prošle sedmice, dok su „Crveno-beli“ na svome stadionu Rajko Mitić u glavnom gradu Srbije također remizirali 1:1 sa švicarskim Young Boysom (prvi meč u Bernu 2:2).

Nakon sat vremena igre, Beograđani su došli u prednost kada je Milan Rodić protrčao po lijevoj strani kaznenog prostora Young Boys i asistirao Aleksi Vukanoviću koji je glavom u 61. minuti savladao golmana gostiju za veliku prednost prvaka Srbije od 1:0.

Gosti su dosta agresivnije krenuli u nastavku i takvu igru su krunisali pogotkom u 82. minuti kada je nakon šuta jednog igrača Young Boysa Zvezdin El Fardou Ben skrenuo loptu i “prevario” vlastitog golmana.

Ovaj rezultat bio je dovoljan Zvezdi da po drugi put zaredom izbori plasman u grupnu fazu elitnog takmičenja “Starog kontinenta”.

Majstorija Gojaka

Dosta sjevernije od glavnog grada Srbije, u Norveškoj, domaći su poveli u 11. minuti preko Davida Akintole.

Mike Jensen je šutirao, golman Dinama Dominik Livaković odbranio, da bi nigerijski internacionalac natrčao i loptu pospremio u mrežu.

To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu meča u Trondheimu, da bi u 66. minuti u igru ušao Dinamov bh. internacionalac Amer Gojak.

Pet minuta kasnije, upravo ovaj igrač je bio u centru pažnje jer je odličnim šutom sa 20-ak metara savladao domaćeg čuvara mreže i poslao Dinamo u grupnu fazu Lige prvaka.

Zagrepčanima je ovo sedmi plasman u grupnu fazu Lige prvaka, a žrijeb grupa na programu je u četvrtak (18 sati) u Monaku.